• Odbierz prezent
Forestlight Games S.A. rozważy przeprowadzenie emisji akcji przed debiutem! Spółka z Grupy PlayWay planuje debiut rynku NewConnect w połowie br

Forestlight Games – producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay – pozytywnie przeszedł proces przekształcenia w Spółkę Akcyjną. Tym samym Studio spełniło jeden z warunków formalnych przed dołączeniem do grona spółek publicznych. Spółka celuje z debiutem na rynku NewConnect na połowę br. Wcześniej Forestlight Games planuje przeprowadzenie emisji akcji. W 2021 roku na rynek trafią cztery autorskie produkcje Studia w wersji na PC.

- Z powodzeniem zakończyliśmy proces przekształcenia Forestlight Games w Spółkę Akcyjną. Był to jeden z warunków, aby móc ubiegać się o dołączenie do grona spółek publicznych. Debiut na NewConnect planujemy w połowie tego roku. – mówi Tomasz Mazur prezes zarządu Forestlight Games.

W procesie dołączenia Forestlight Games do grona spółek notowanych na NewConnect, firmę wspiera Kancelaria Adwokacka Kramer i Wspólnicy – Przed upublicznieniem spółki planujemy przeprowadzenie emisji akcji. Środki od inwestorów chcielibyśmy przeznaczyć na sfinansowanie i marketing tytułów z naszego portfolio. Wkrótce poinformuje o podjętej decyzji dotyczącej emisji. Aktualnie koncentrujemy prace nad Dokumentem Informacyjnym. W Q2 br. planujemy jego złożenie do GPW w Warszawie – dodaje Tomasz Mazur.

Zespoły Forestlight Games koncentrują się obecnie na pracy nad kilkoma autorskimi produkcjami, między innymi tymi, które pojawią się na rynku jeszcze w 2021 roku, czyli Rollercoaster Mechanic, Wedding Designer, Lost Viking: Kingdom of Women oraz The Pope: Power & Sin.

The Pope: Power & Sin to wyczekiwana przez graczy produkcja fabularna z elementami strategii i RPG. W styczniu do obsady projektu dołączyli znani włoscy aktorzy, którzy podłożą głosy kluczowym postaciom. Głosu głównej postaci użyczy Tomaso Thellung, włoski aktor i producent teatralny. – Papież Aleksander VI będzie barwną, wielowymiarową, kontrowersyjną postacią ,,ubraną’’ w ciekawy i często zaskakujący scenariusz, pozwalający na budowanie fabuły z wątkami pobocznymi. Ufam, że projekt zdobędzie szerokie grono fanów – komentuje prezes zarządu Forestlight Games.

Współwydawcą tytułu jest spółka PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec Forestlight Games. Premiera gry planowana jest na koniec br. Wcześniej studio udostępni demo podczas jednego z festiwali Steam, a także prolog gry.

Jednocześnie spółka ma w planach przystosowanie swoich autorskich projektów na konsole nowej generacji, platformy VR i urządzenia mobilne. Ostatnie będzie możliwe dzięki powołanej niedawno spółce zależnej Pixel Trapps. Spółka zależna aktualnie pracuje nad kilkoma produkcjami mobilnymi. Pierwsza z nich już trafiła na rynek, kolejne pojawią się w kolejnych miesiącach, także na mobilną platformę e-sportową Skillz.

***

O Spółce:

Forestlight Games to producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay. Ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, nominowanej do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Pracuje także nad kilkoma tytułami, m.in. Wedding Designer, The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic, Lost Viking: Kingdom of Women, Lifeguard Simulator, premiery kilku z nich planowane są jeszcze w tym roku.

Forestlight Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w połowie 2021 roku.

Funkcję CEO spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. Zaczynał jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia od założenia spółki Mirage Software, jednego z pierwszych studiów deweloperskich w Polsce.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk