• Odbierz prezent
Forestlight Games chce wejść na rynek NewConnect w I połowie 2021 roku

Forestlight Games (FLG) producent i wydawca gier na komputery stacjonarne i konsole z Grupy PlayWay, rozpoczyna proces przekształcenia w Spółkę Akcyjną. Studio w 2020 roku pozyskało od inwestorów 1,9 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na wsparcie prac spółki nad dwoma tytułami, The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic. Forestlight Games (FLG) chce zadebiutować na rynku NewConnect w I połowie 2021 roku.

- W pierwszej połowie przyszłego roku planujemy debiut na rynku NewConnect, dlatego już teraz rozpoczęliśmy proces przekształcenia Forestlight Games ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. To niezbędny krok, aby móc dołączyć do spółek publicznych. W procesie tym wspiera nas profesjonalne grono doradców. – informuje Tomasz Mazur, prezes Forestlight Games. – Mamy nadzieję, że debiut na rynku New Connect pozwoli nam zwiększyć wiarygodność spółki w oczach inwestorów, partnerów biznesowych i kontrahentów. Nie wykluczamy także przeprowadzenia emisji akcji, o szczegółach będziemy informowali na bieżąco – komentuje Tomasz Mazur.

Forestlight Games specjalizuje się w grach na komputery i konsole. Spółka powstała w 2017 roku, jednak pod koniec 2019 zmienił się Zarząd i kluczowe osoby w spółce oraz rozpoczęto produkcję Wedding Designer. W 2020 roku przeprowadzono emisję udziałów, z której pozyskano 1,9 mln zł. Zebrane środki posłużyły deweloperowi do wsparcia prac nad dwoma tytułami The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic.

Jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego studia - Dorian Morris Adventure. To gra przygodowa, zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle. Wcielając się w głównego bohatera - Doriana Morrisa - gracz podąża tropami pozostawionymi przez jego dziadka, sławnego podróżnika. Przeżywa ciekawe przygody i rozwiązuje zagadki. – Już w najbliższych dniach przedstawimy Doriana graczom podczas tegorocznego Festiwalu Steam. Zaprezentujemy także dwa inne projekty: Wedding Designer i Lost Viking: Kingdom of Women – dodaje Tomasz Mazur.

Aktualnie spółka pracuje nad kilkoma nowymi produkcjami, które zadebiutują w wersji na PC w 2021 roku. Do niektórych z nich udostępnione zostaną darmowe prologi. Oprócz wspomnianych Wedding Designer, The Pope: Power & Sin, Rollercoaster Mechanic są to Camper Flipper, czy Lifeguard Simulator. Fabuła ostatniego tytułu inspirowana jest filmem Baywatch. – Przyglądamy się także produkcjom zewnętrznych zespołów, w tym zagranicznych. Najciekawsze produkcje chcemy pozyskać do naszego katalogu wydawniczego, w którym znajduje się już Electro Ride: The Neon Racing. – mówi prezes FLG. Produkcja neonowych legend motoryzacyjnych z czasów PRL'u zadebiutowała w lipcu tego roku. Tytuł zbiera wysokie oceny graczy w serwisach branżowych. Był też nominowany do Best Indie Game na Digital Dragons.

W trzecim kwartale 2021 roku na rynku pojawi się jedna z największych produkcji studia – The Pope: Power&Sin. Projekt pozwoli graczom wcielić się w rolę papieża, który będzie walczył o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę struktur kościelnych, jednak nie zapominając o własnych ludzkich potrzebach. Fabuła gry nawiązuje do czasów kontrowersyjnego papieża Aleksandra VI.

Współwydawcą tytułu jest spółka PlayWay, która jednocześnie jest większościowym udziałowcem spółki. Wishlista tytułu wynosi aktualnie około 15 tys. użytkowników. Forestlight Games zakłada, że większość tytułów z portofilio produkcyjnego studia w wersji na komputery stacjonarne, zostanie wydana również na konsole nowej generacji, a wybrane w wersjach VR-owych oraz mobilnych.

***

Pod nazwą Forestlight Games działa na rynku od 2019 roku. Studio zajmuje się produkcją i wydawaniem gier na PC i konsole. FLG ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, której jest wydawcą. Tytuł m.in. był nominowany do Best Indie Game na Digital Dragons. W 2020 roku swoją premierę będzie miał Dorian Morris Adventure – pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego studia. To gra przygodowa, zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle.

Funkcję CEO spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. Zaczynał od założenia spółki Mirage Media. 

Forestlight Games chce wejść na rynek NewConnect w I połowie 2021 roku.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk