• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Foolish Money - po dobrej stronie mocy
Z artykułu dowiesz się:

- Na czym polega idea foolish money

- Jakie instrumenty warto śledzić w nadchodzącym tygodniu z perspektywy foolish money

Handel w oparciu o foolish money to nic innego jak zastosowanie idei kontrariańskiej w handlu na rynku walutowym Forex. Idea kontrariańska zakłada handel przeciwko większości. Obserwując statystyki, nietylko te traktujące o rynkach finansowych niesposób dojść do wniosku, że cokolwiek byśmy nie robili róbmy odwrotnie niż robi to większość. 

Poniżej 2 instrumenty, które w tym tygodniu zamierzam śledzić. 

GBPJPY short

To co wyprawia ta para walutowa przechodzi najśmielsze oczekiwania. Od dawna jasnym było, że jest to wyśmienity instrument do handlu, niesamowicie trendowy, a przy tym stosunkowo prosty do złapania impulsu. Z takim trendem nie zamierzam dyskutować. Polujemy zatem na kolejną krótką pozycje. Oczywiście większość inwestorów indywidualnych na kupnie.

gpbjpy 18.01

DAX short

Nie zamierzam ukrywać sympatii do niemieckiego indeksu, bezwzględu na to jakie wyniki na nim generuje. Sympatia tym mocniejsza im bardziej realna jest bessa na światowych giełdach. W długiej perspektywie szukam cały czas shortów. Większość na kupnie, a pod ceną do kolejnego poziomu oporu kilkaset pipsów. Na dzisiejszej sesji zagram pod domknięcie luki.

gdaxi 18.01

 

Więcej informacji na temat strategii foolish money znajdziesz na blogu www.dawidaugustyn.pl

Treść niniejszego artykułu oraz serwisu jest wyłącznie informacyjno-edukacyjna, a poszczególne teksty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego. Fxmag.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.

 

 


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu Consilium Invest. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk