• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Foolish Money, analiza techniczna rynku AUDCHF
Z artykułu dowiesz się:

- na kórym instrumencie większość inwestorów utrzymuje długie pozycje

Nie jest to najpopularniejsza para walutowa, nie jest to również jeden z głównych indeksów. Jest to jednak instrument, na którym wyraźnie widać jakie nastawienie mają w stosunku do niego najmniejsi inwestorzy (według danych publikowanych na portalu myfxbook.com). 76% otwartych przez inwestorów pozycji to transakcje długie. Oznacza to, że wzrost kursu AUDCHF będzie oznaczał, że większość będzie miała rację i zacznie zarabiać. Trochę przesadziłem. Ograniczy straty, dlatego, że średni poziom kupna oddalony jest od aktualnego kursu o 186 pipsów. Trochę daleko, ale to pokazuje też skalę w jakiej swoje pozycje utrzymują mali inwestorzy i jak trudno jest im zaakceptować błąd póki jest jeszcze niewielki. 

FXMAG forex foolish money - nikt nie myśli o sprzedaży tego instrumentu 1

W przeciagu ostatnich 2 tygodni zanotowaliśmy spadek na poziomie 460 pipsów. Co więcej na wyższym interwale, tj. D1, doszło do wyłamania dość istotnych dołków.  Z perspektywy handlu zgodnie z trendem idealnie byłoby szukać miejsca do podpięcia się do fali spadkowej. Na to jednak trzeba będzie poczekać przynajmniej do poniedziałkowej sesji. 


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu Consilium Invest. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk