• Odbierz prezent
FLASH CRASH od kuchni - Jak uchronić się przed niespodziankami?
Z artykułu dowiesz się:

- Czym był Flash Crash
- Co mogło go spowodować
- Jakie wnioski wyciągnąć z Flash Crash na GBP i jak przygotować się na przyszłość

Czy pamiętasz sytuację na funcie brytyjskim z października, kiedy doszło do drastycznego załamania się kursu funta w stosunku do innych walut? Rynek ochrzcił to wydarzenie Flash Crashem. Przypomniał tym samym, że oprócz zagrożeń gospodarczych lub geopolitycznych, takich jak Brexit, referenda itp. mamy do czynienia z niespodziankami technologicznymi.

 

Ale czy tak było naprawdę? Jako były kontroler transakcji finansowych w wielkiej korporacji i osoba odpowiedzialna za wykonanie tych transakcji, znam od kuchni życie traderów korporacyjnych oraz zarządzających funduszami, pokusę oraz nacisk na wyniki, jaki jest w tym biznesie. Obejście zasad fair trade jest największą bolączką rynków finansowych, według zasady kto ma więcej ten wybija rynek. Postaram się przybliżyć nieco historię, która została przedstawiona rynkowi pod nazwą Flash Crash i opowiedzieć ją nieco inaczej.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Robert Cyrzan

Niezależny trader i analityk Fibonacci Team School. Posiada doświadczenie w handlu na kontraktach terminowych na WIG 20 oraz w obrocie papierami wartościowymi. Pracował m.in. w Credit Suisse AG jako analityk transakcji giełdowych na rynku DAX . Aktywny inwestor. Trading opiera głównie na spekulacji jednosesyjnej, przy wykorzystaniu geometrii.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk