• Odbierz prezent
Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

W środę 20 lutego miała miejsce premiera najnowszego flagowego modelu smartfona koncernu Samsung, Galaxy S10. Wydarzenie to jest o tyle istotne, że zgodnie z oczekiwaniami i naszymi wcześniejszymi doniesieniami, urządzanie zostanie wyposażone w domyślnie zainstalowany portfel dla kryptowalut oraz zdecentralizowanych aplikacji.

 

Prezentacje modeli smartfonów Samsunga serii Galaxy S są dość istotnym wydarzeniem w świecie mobilnych technologii, dlatego tym ważniejsze jest, że koreański producent potwierdził, iż smartfony z serii S10 będą posiadały portfel kryptowalut w ramach funkcji Samsung Knox. Co ciekawe, Samsung zaznaczył, że portfel będzie oparty na rozwiązaniach hardware’owych, co najprawdopodobniej oznacza, że za szyfrowanie cyfrowych kluczy będzie odpowiadać odseparowany od płyty głównej chip.

O przeciekach związanych z wprowadzeniem portfela Blockchain KeyStore dla Ethereum (ETH) w najnowszych flagowcach Samsunga informowaliśmy pod koniec stycznia. Jak widać, pogłoski najprawdopodobniej się potwierdziły

 

Czytaj także: Samsung Galaxy S10 będzie również portfelem kryptowalutowym

To już niemal pewne - najnowszy flagowy model smartfonu koreańskiego giganta technologicznego, Samsung Galaxy S10, będzie domyślnie wyposażony w portfel do kryptowalut w ramach aplikacji Blockchain KeyStore. Taka funkcjonalność w jednym z najszerzej komentowanych i wyjątkowo popularnym modelu smart.. Czytaj
Samsung Galaxy S10 będzie również portfelem kryptowalutowym

 

Podczas środowej premiery zaprezentowano aż cztery urządzenia - Galaxy S10E (wersja budżetowa), Galaxy S10, Galaxy S10+ oraz S10 z łącznością 5G.

Galaxy S10 posiada ekran o przekątnej 6,1 cala, zaś S10+ 6,4 cala. Zarówno S10, jak i S10+ posiadają czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie. S10 posiada 8 GB pamięci RAM, zaś S10+ będzie sprzedawany zarówno w wersji z 8 GB, jak i z 12 GB pamięci RAM. Obydwa modele są wyposażone aż w trzy aparaty tylne - 12 megapikseli z optyczną stabilizacją, teleobiektyw 12 megapikseli, również stabilizowany optycznie oraz szerokokątny 16 megapikseli. Przednie aparaty umieszczone zostały w ekranie, S10 posiada jeden, zaś S10+ dwa obiektywy do selfie. Wszystkie modele zostaną wyposażone w tegoroczny flagowy procesor firmy Snapdragon - model 855.

Topowy model 5G będzie miał jeszcze większy ekran niż w S10+ (6,7 cala), jednak nie pojawi się w oficjalnej sprzedaży na terenie Polski.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk