• Odbierz prezent
Firmy zarządzające majątkiem chcą dodać kryptowaluty do swoich inwestycji – badanie Goldman Sachs

Firmy zarządzające majątkiem i aktywami poszukują możliwości włączenia kryptowalut do swoich inwestycji, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Goldman Sachs.

Według ankiety przeprowadzonej wśród ponad 150 biur rodzinnych na całym świecie, prawie połowa chce dodać waluty cyfrowe do swoich portfeli. Oznacza to, że 45% postrzega kryptowaluty jako zabezpieczenie przed “wyższą inflacją, przedłużającymi się niskimi stopami procentowymi i innymi wydarzeniami makroekonomicznymi po roku bezprecedensowych globalnych bodźców monetarnych i fiskalnych.” Kolejne 15% respondentów już zainwestowało w kryptowaluty.

Wyniki ankiety Goldman Sachs

Oprócz adopcji kryptowalut, ankieta rzuciła również światło na bardziej ogólne perspektywy dotyczące kryptowalut i technologii blockchain. Na przykład, respondenci wskazali również zainteresowanie inwestowaniem w “ekosystem aktywów cyfrowych”.

Według kierownika ds. zarządzania majątkiem prywatnym w Goldman Meeny Flynn większość biur rodzinnych chce rozmawiać “o technologii blockchain i rejestrze cyfrowym”. Mówi ona, że wielu uważa, iż “ta technologia będzie tak samo wpływowa, jak internet był z perspektywy efektywności i produktywności.”

Jednak inni respondenci nie byli prawie tak entuzjastycznie nastawieni. Wielu z nich nadal ma obawy co do długoterminowej wartości walut cyfrowych. Niezależnie od tego, branża finansowa zaczęła obejmować kryptowaluty i pojawiające się technologie blockchain.

Poprzednia ankieta 

Goldman Sachs przeprowadził niedawno inną ankietę, która dotyczyła kryptowalut. Stratedzy Goldmana przeprowadzili parę sesji okrągłego stołu CIO, w których wzięło udział 25 CIO z różnych funduszy hedgingowych. Stratedzy przepytali CIO na temat ich poglądów i perspektyw, w tym ulubionych stylów inwestycyjnych i klas aktywów.

Wśród reprezentowanych CIO, 35% oceniło Bitcoina jako najmniej ulubione aktywo. Na drugim miejscu znalazły się nowe oferty publiczne (25%) i wrażliwość na zmiany kursów (20%). W międzyczasie, ankieta Goldman’a wykazała, że CIO są najbardziej optymistycznie nastawieni do akcji w Chinach i japońskiego benchmarku Nikkei 225 Index. Inflacja i stopy procentowe znalazły się wśród ich największych obaw.

BeInCrypto Polska - Firmy zarządzające majątkiem chcą dodać kryptowaluty do swoich inwestycji – badanie Goldman Sachs


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk