• Odbierz prezent
Firmy warte uwagi w nadchodzącym tygodniu. 20 000 USD na bitcoinie (BTC)?
Z artykułu dowiesz się:

- na jakie firmy warto zwrócić uwagę w nadchodzącym tygodniu

- czy bitcoin jest w stanie przebić poziom 20 tys dolarów 

Na rynkach globalnych panuje gorączka. Donald Trump wydaje się zdeterminowany, żeby zablokować wszelkie próby gładkiego przekazania prezydentury, podczas gdy urzędnicy w Waszyngtonie kłócą się na temat strategii zarządzania pandemią. Sekretarz skarbu Steven Mnuchin oraz Jerome Powell, prezes Rezerwy Federalnej, spierają się na temat kilku awaryjnych programów pożyczkowych, które rozpoczęto, aby wspierać firmy w trakcie pandemii Covid-19. Impas nad Budżetem Europejskim i unijnym pakietem antykryzysowym zdaje się kontynuować, podczas gdy pozytywne wiadomości na temat postępu szczepionki są studzone przez rekordowe liczby nowych zakażeń i brak logistyki zaszczepienia populacji. W związku z tym należy spodziewać się dalszej zmienności na rynkach.

Rynki w USA będą zamknięte w czwartek 26 listopada z powodu Święta Dziękczynienia, a w piątek 27 listopada jest ‘Black Friday’, czyli wyprzedaże, w których trakcie sprzedawcy będą chcieli nadrobić swoje wyniki.

Czy ciężkie czasy czekają branżę aptekarską? W zeszłym tygodniu Amazon ogłosił, że dołączą do tej branży, oferując klientom w USA realizację recept online z dowozem do domu, co będzie darmową usługą dla subskrybentów Amazon Prime. Jeżeli akcje firm aptekarskich, takich jak Walgreens Boots Alliance zareagują tak, jak akcje innych sektorów, do których dołączył Amazon, można spodziewać się kontynuacji spadku cen akcji. Kiedy w 2017 roku Amazon dołączył do sektora spożywczego, kupując Whole Foods, gigant spożywczy Kroger stracił 25% swojej wartości. Od tamtego czasu odrobił – nie bez trudności – o około 40% wartości.

Natomiast Big Pharma jest na fali wzrostowej. Berkshire Hathaway Inc (BRK.B), firma Warrena Buffeta, dodała cztery duże akcje farmaceutyczne do swojego portfolio [AbbVie (ABBV), Pfizer (PFE),

Bristol Myers Squibb (BMY), Merck (MRK)], redukując niektóre pozycje w sektorze bankowym, m.in.: Wells Fargo & Co (WFC), PNC Financial Services Group Inc (PNC), JPMorgan Chase & Co (JPM), M&T Bank Corporation (MTB).

FIRMY WARTE UWAGI

Agilent Technologies Inc. (A) – wyniki za czwarty kwartał roku finansowego w poniedziałek, 23/11/2020

Po zamknięciu rynków, Agilent, firma zajmująca się produkcją instrumentów naukowych, diagnostyką oraz chemią stosowaną ma ogłosić 2,3% roczny wzrost zysków i 2,1% wzrost dochodów w porównaniu z zeszłym rokiem. Jest to skutek ich działań w celu obniżenia kosztów i rozwinięcia swojej obecności na rynku opieki zdrowotnej. Uważa się, że nowe dodatki do portfolio Agilentu oraz ich inwestycje w biopharma, wsparły wzrost dochodów, przy wsparciu solidnych wyników Diagnostics and Genomics

Group, oraz biznesu patologicznego. Mocne rezultaty na rynkach chińskich mają być kontrastem dla bardziej wymagającej perspektywy w Stanach i Europie. Krótkoterminowe zmiany cen będą determinowane bliskością wyników do konsensusu.

Medtronic PLC (MDT) – wyniki we wtorek, 24/11/2020 – przed otwarciem rynku

Medtronic, jedna z największych światowych firm produkujących sprzęt medyczny, ma ogłosić spadek o 8,6% rok do roku w dochodach za trzeci kwartał. Mimo to analitycy są pozytywni w stosunku do ich akcji, firma także rzetelnie wypłaca dywidendy, które teraz wynoszą 2,24%. Operując w wielu różnych częściach rynku medycznego, Medtronic ma reputację ciągłego inwestora i innowatora. W zeszłym tygodniu nabyła Francuską firmę zajmującą się sztuczną inteligencją – Medicrea, która jest ich siódmym przejęciem w tym roku.

Dell Technologies Inc. (DELL) – wyniki we wtorek, 24/11/2020 – po zamknięciu rynku

Zapowiada się, że Dell ogłosi roczny spadek w przychodach o 4%, z 22,3% spadkiem zarobków. Jakkolwiek lepsze wyniki mogą podnieść cenę akcji. Natomiast, spowodowany pandemią wzrost liczby użytkowników usług online i e-commerce, zmusił operatorów centrów danych do ulepszenia swoich możliwości w dostarczaniu usług takich jak zapis danych w chmurze. To mogło mieć pozytywny wpływ na wyniki kwartalne Della.

ZAKĄTEK KRYPTOWALUT

„Bitcoin może osiągnąć cenę 20 000 dolarów, >jednak tym razem jest trochę inaczej

„Od lipca, kiedy cena bitcoina przekroczyła 10 000 dolarów, co zostało ocenione jako ważny moment przez społeczność krypto, bitcoin dalej gromadzi inwestorów indywidualnych, którzy chcą się przekonać co bitcoin ma do zaoferowania. Rzeczywiście, coraz więcej ludzi dołącza do eToro, żeby kupić bitcoin.

Patrząc na pierwsze ruchy nowych kont na eToro globalnie, listopad jest na dobrej drodze do osiągnięcia największej liczby inwestycji w bitcoin od grudnia 2017”.

Poziom 20 000 dolarów jest ewidentnie następną barierą do przełamania dla bitcoina. Jeżeli przejdzie na ten poziom jeszcze w tym roku, co uważam za możliwe, to będziemy na niezbadanych wcześniej terytoriach, jako że wrażenia pozostają pozytywne. Dojrzałość bitcoina, dowiedziona różnorodnością jej inwestorów oraz wyczerpującymi i daleko sięgającymi zbiorami danych, sprawia, że możemy powiedzieć z pewną obawą, „ten raz jest inny”.

 

 


Katarina Hrenova

Analityk rynku w polskim oddziale eToro. Swoje analizy umieszczać będzie w cotygodniowym komentarzu eksperckim. Posiada tytuł magistra i ponad 6-letnie doświadczenie w branży finansowej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk