• Odbierz prezent
mining kopanie kryptowalut IPO spółka

Argo Blockchain PLC jest pierwszą firmą zajmującą się kopaniem kryptowalut, która zasłynęła z wejścia na giełdę. Jakie są szczegóły tego przedsięwzięcia? Jakie dalsze plany ma spółka?

 

3 sierpnia poinformowano, że firma zajmująca się kopaniem kryptowalut – Argo Blockchain PLC, została pierwszą spółką z tej branży, która weszła na londyńską giełdę (LSE). Spółka w ramach IPO zebrała 25 mln GBP (równowartość około 32 mln USD), co zwiększyło jej wartość do 47 mln GBP (61 mln USD). Cena emisyjna akcji wyniosła 0,16 GBP.

Znaczącymi akcjonariuszami spółki są Miton Capital, Hendersen Global Investors i Jupiter Asset Management.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Działalność spółki

Spółka Argo Blockchain PLC z siedzibą w Londynie oferuje klientom możliwość kopania czterech kryptowalut: Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) i Zcash za pomocą własnych komputerów lub urządzeń mobilnych.

Spółka Argo Blockchain została założona pod koniec 2017 r. w celu budowania międzynarodowego centrum zarządzania danymi, wspierającego mining kryptowalut jako usługę, by była dostępna dla każdego użytkownika na świecie.

Argo Blockchain prowadzi swoje operacje miningowe na dużą skalę dzięki centrum danych w Kanadzie. Inwestując w koszty sprzętu i energii elektrycznej związane z miningiem kryptowalut, które zwykle są zbyt wysokie dla wielu osób prywatnych, spółka umożliwia im dostęp do tego rynku. Serwis zapewnia bezpośredni dostęp do korzystania z mocy obliczeniowych urządzeń firmy i bezpośrednie wypłaty wszystkich wydobywanych kryptowalut do portfeli użytkowników. Miesięczna opłata wynosi 8 GBP.

Współzałożyciel spółki – Jonathan Bixby stwierdził, że to przedsięwzięcie umożliwi klientom uczestniczenie „w największym przełomie technologicznym od czasu wynalezienia Internetu”.

Platforma została uruchomiona 11 czerwca 2018 r., a wszystkie subskrypcje miningowe zostały szybko sprzedane. Spółka od początku swego istnienia ma 400 klientów, a 50 000 na liście oczekujących.

Pozyskane w ramach IPO środki spółka planuje przeznaczyć na inwestycje w zakup sprzętu, koszty energii elektrycznej oraz na działalność marketingową.

Argo Blockchain w przyszłości planuje dodawać do swej oferty nowe kryptowaluty.

 

Nie tylko Argo

Warto wspomnieć, że IPO planuje również chiński gigant technologiczny Bitmain. Wniosek o IPO na giełdzie w Hong Kongu złożyła również inna znana spółka z tej branży - Canaan Creative.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk