• Odbierz prezent
Firma Box chce kreować i promować nowy standard środowiska pracy w Polsce

Otwarcie polskiego oddziału badawczo-rozwojowego firmy Box było dla nas kolejnym ważnym krokiem na ścieżce międzynarodowego rozwoju. Zespół odpowiedzialny za wybór nowego biura rozważał wiele krajów, jednak Polska okazała się bezkonkurencyjna. Wpływ na to miało wiele czynników, jednak najważniejszy był dostęp do szerokiej bazy utalentowanych anglojęzycznych specjalistów z najwyższej półki. Wszystko to, co będzie działo się w Warszawie, będzie miało bezpośredni wpływ na rozwój całej organizacji i funkcjonowanie naszej platformy contentowej.

Warszawski zespół będzie odpowiedzialny za wiele aspektów funkcjonowania naszej firmy,

choć większość specjalistów, jakich poszukujemy, to inżynierowie. Nasz produkt posiada wiele punktów interakcji, dlatego do pracy nad nim potrzebujemy wykwalifikowanych profesjonalistów z wielu różnych dziedzin. Oprócz inżynierów-programistów, Box szuka product managerów, specjalistów od machine learning i wielu innych. Na ten moment zatrudniamy już ponad 30 pracowników, a w perspektywie roku chcielibyśmy zatrudnić kolejnych ponad 100.

Moim głównym zadaniem jest to, by polskie biuro odniosło sukces

Składa się na to kilka aspektów - po pierwsze, proces rekrutacji. Jako lider jednostki muszę zadbać o to, by specjaliści, których zatrudniamy, faktycznie byli najlepsi na rynku. Po drugie, moją rolą jest czuwanie nad procesem wdrażania nowych pracowników, by jak najszybciej mogli dostarczać firmie wartość, ale równocześnie by ich pierwsze wrażenia po zetknięciu z Boxem były jak najbardziej pozytywne. Trzecia, nie mniej ważna rzecz, to kultura pracy - Box opiera ją na koncepcji „Bring your whole self to work” („w pracy bądź po prostu sobą”) i kładzie na nią duży nacisk. Jestem odpowiedzialny za to, by zapewnić transfer nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim kultury pomiędzy zespołem z Warszawy a centralą z Redwood City.

Strategia rozwoju polskiego biura,

co najmniej na kolejny rok, opiera się zatem na udanej rekrutacji, następnie odpowiedniemu wdrożeniu pracowników, a w efekcie na osiągnięciu pełnej autonomii oddziału. Chcemy, by polscy pracownicy byli samowystarczalni i rozpoczęli pracę nad produktem tak szybko, jak tylko to możliwe. Stanie na czele oddziału budowanego od podstaw to duże wyzwanie, które obecnie jeszcze bardziej komplikuje trwająca pandemia. Wszystkie procesy, związane z otwieraniem nowych biur Boxa odbywały się dotąd głównie offline, a obecnie musiały zostać zaadaptowane do przestrzeni wirtualnej. Co jest naprawdę ważne to fakt, że warszawskie zespoły od samego początku są częścią zespołów z Redwood City. To pozwala na wirtualną integrację i swobodną wymianę doświadczeń.

Jako liderowi zależy mi na zapewnieniu pracownikom komfortowych warunków nawet w tak niesprzyjającej sytuacji

Dlatego w Warszawie dbamy o stwarzanie możliwości dodatkowych aktywności, na przykład poprzez przynależność do różnych grup tematycznych, w których pracownicy mogą dzielić się swoimi pasjami i angażować pozazawodowo. Praca zdalna powoduje, że na znaczeniu jeszcze bardziej zyskuje responsywność firmy i otwarta komunikacja, niezbędne do właściwego odpowiadania na potrzeby pracowników.

To, co wyróżnia nasz produkt i naszą firmę na tle konkurencji,

to przede wszystkim doskonały tzw. User experience, UX (z ang. doświadczenie użytkownika), czyli w dużym skrócie - intuicyjny interfejs użytkownika, świetna szata graficzna oraz szybkość i stabilność działania platformy. To także poziom integracji narzędzia - Box łączy wiele systemów, z których korzystają nasi klienci, co pozwala im na wygodne zarządzanie danymi z wielu źródeł. A po trzecie, to również bezpieczeństwo. Kwestie cyberbezpieczeństwa oraz ochrony danych, w tym danych osobowych, traktujemy niezwykle poważnie, jesteśmy znani z naszej dbałości o te obszary. Użytkownicy Boxa przechowują w naszej chmurze swoje najcenniejsze dane, dlatego system ich ochrony musi spełniać najwyższe wymagania i tak właśnie jest.

Jaka przyszłość czeka naszą branżę?

Niewątpliwie dla bardzo wielu firm pandemia jest katalizatorem zmian w kontekście digitalizacji. Pierwsze efekty wydarzeń ostatnich miesięcy obserwujemy już dzisiaj. Digitalizacja osiągnęła tempo, jakiego jeszcze rok temu nikt nie przewidywał. Przejście z domyślnego charakteru pracy, który był raczej biurowy, na model zdalny lub mieszany, zostanie z nami na dłużej. Warto tutaj zaznaczyć, że z tego względu ochrona danych stała się jeszcze trudniejsza. Tego rodzaju charakter pracy, aby był efektywny i bezpieczny, wymaga specjalnego oprogramowania. Między innymi takiego jak produkt Boxa. Firmy będą musiały wykazać się dużo większą dojrzałością i zrozumieniem tych kwestii.

Box oferuje świetny produkt,

który pomaga firmom, organizacjom i użytkownikom indywidualnym odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. Będziemy systematycznie go rozwijać, by dotrzymać kroku cyfrowej rewolucji. O ile funkcja product managera w Stanach Zjednoczonych ma kluczowe znaczenie, o tyle w Polsce takich specjalistów jest relatywnie mniej. Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności na rynku to się zmieni. Chcemy przyczynić się do rozwoju naszych inżynierów i product managerów, by w konsekwencji kreować w Polsce nowy standard zespołów produktowych, tak abyśmy byli znani nie tylko z rewelacyjnych programistów, ale również z doskonałych specjalistów, którzy wiedzą jak tworzyć i rozwijać produkty, które osiągają spektakularne sukcesy biznesowe na globalnym rynku.

O Box

Box (NYSE: BOX) to założona w 2005 r. wiodąca platforma do zarządzania zawartością online, która umożliwia organizacjom usprawnienie procesów biznesowych i wspiera codzienną pracę, chroniąc ich najcenniejsze informacje - wszystko to dzięki wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań IT na świecie. Wśród klientów firmy znajdują się między innymi: AstraZeneca, General Electric, JLL i Morgan Stanley. Siedziba główna Box mieści się w Redwood City w Kalifornii, a oddziały zlokalizowane są w USA, w Europie i Azji. Żeby dowiedzieć się więcej o Box, odwiedź stronę Box.com. Informacje o tym, jak Box pomaga organizacjom non-profit w wypełnianiu ich misji, znajdziesz na stronie: Box.org.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk