• Odbierz prezent
FinTech Ventures S.A.: Informacje o kluczowych wskaźnikach dot. SPOKO.app (2021-03-22 21:17)
fot. freepik.com
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr8/2021
Data sporządzenia: 2021-03-22
Skrócona nazwa emitenta
FinTech Ventures S.A.
Temat
Informacje o kluczowych wskaźnikach dot. SPOKO.app
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki FinTech Ventures S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”, „Emitent”) niniejszym przekazuje informację o kluczowych wskaźnikach dla aplikacji SPOKO.app będącej własnością PU Group Ltd, której większościowym udziałowcem jest Emitent.

W lutym br. Spółka zrealizowała transakcje o łącznej wartości 9 919 636 PLN. Według danych dotyczących sprzedaży na dzień 28 lutego 2021 r., SPOKO.app posiadało 427 015 aktywnych klientów. Dla porównania, w styczniu 2021 roku - z aplikacji SPOKO.app korzystało 389 503 aktywnych klientów. W ciągu miesiąca nastąpił więc przyrost aktywnych użytkowników aplikacji SPOKO.app o około 10 proc.

Spółka jest jednym z najszybciej rozwijających się fintechów w Polsce. Głównym jej celem jest zapewnienie korzystnych cenowo oraz wygodnych usług przekazów pieniężnych, z optymalnymi wysokościami prowizji, natychmiastową realizacją oraz przejrzystymi kursami walut.

Spółka podkreśla, że na obecnym etapie priorytetem jest jak najszybsze pozyskiwanie nowych klientów, co wiążę się z koniecznością dalszych inwestycji. Obecnie, dzięki SPOKO.app, przelewy można nadawać z 32 do 45 krajów, w tym do: Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Nigerii, Pakistanu, Rosji, Tadżykistanu, Turcji, Turkmenistanu, Ukrainy i Uzbekistanu.

SPOKO.app stale optymalizuje i ulepsza aplikację oraz prowadzi kampanie reklamowe w celu pozyskiwania nowych użytkowników, dzięki czemu zamierza utrzymywać satysfakcjonujące tempo wzrostu.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

(pełna nazwa emitenta)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
(kod pocztowy)(miejscowość)
(ulica)(numer)
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-03-22Ivan HanamovPrezes ZarząduIvan Hanamov

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk