• Odbierz prezent
Filar Innovations - innowacje motorem napędowym biznesu

Inwestycje są kluczowym czynnikiem rozwoju biznesu, a ich brak często stanowi bloker na drodze do jego sukcesu. Postęp technologiczny, działania konkurencji i nieustannie rosnące wymagania klientów, sprawiają, że przedsiębiorcy sięgają do rozwiązań usprawniających ich działalność, by skutecznie budować swoją przewagę konkurencyjną. Nieustanna analiza otoczenia i trendów oraz poszukiwanie obszarów usprawnień to element gry o pozycję i wartość biznesu. Sprawne wprowadzanie i wykorzystywanie innowacji nie rzadko stanowi o jego być albo nie być na rynku. Niezależnie od tego, w jakiej branży funkcjonujesz, świat idzie do przodu. Stojąc w miejscu, tak naprawdę się cofasz. Nawet jeśli jesteś spokojny o swój biznes, czasami, najzwyczajniej w świecie dobrze jest po prostu pozytywnie zaskakiwać swoich klientów.

Innowacje motorem napędowym biznesu

Innowacyjność to zdolność i motywacja do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań, pomysłów i koncepcji, do ulepszania technologii, zwiększenia efektywności. Innowacje to z kolei nowe lub udoskonalone produkty, usługi lub procesy i metody redefiniujące sposób zaspokajania danej potrzeby, sposób pracy lub relacje przedsiębiorstwa z otoczeniem. To nie tylko duże, przełomowe zmiany, wpływające na strategię działalności całej branży, czy rozwój gospodarki. To także drobne modyfikacje, które w swych skutkach potrafią usprawnić chociażby bieżącą działalność jednego, konkretnego przedsiębiorstwa. To klucz do konkurencyjności, bowiem jak pokazuje praktyka, przedsiębiorstwa nadążające za tempem zmian, przede wszystkim tych technologicznych, są w stanie sprostać oczekiwaniom konsumenta, a tym samym budować silną pozycję na rynku.

Nowoczesne technologie, to nowoczesna firma

Jak pokazuje statystyka, około 65% firm, wdrażających u siebie nowoczesne rozwiązania IT, w bardzo krótkim czasie odnotowuje zwiększone zyski i zauważa znaczną poprawę relacji z klientami.

Jeśli więc chcesz:

 • usprawnić kluczowe procesy firmowe,
 • rozwinąć swoją ofertę i poprawić wyniki sprzedażowe,
 • wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów,
 • budować przewagę konkurencyjną i długofalową strategię rozwoju swojej firmy,
 • zmniejszyć koszty operacyjne,
 • dostosować się do zmieniającego się prawa i rynku,

zdecydowanie powinieneś postawić na innowacje.

Euvic wspiera rozwój innowacyjnych rozwiązań

Od samego początku naszej działalności przyglądamy się nowym technologiom i niekonwencjonalnym inicjatywom biznesowych, aktywnie wspierając procesy cyfrowej transformacji przedsiębiorstw z całego świata.

Inwestujemy w startupy technologiczne, prowadzimy własne projekty badawczo-rozwojowe oraz program akceleracji innowacyjnych pomysłów (od MVP, poprzez rozwój, aż po skalowanie). Wspieramy innowacyjność naszych klientów i ich nowych biznesów (zwłaszcza w obszarze komercjalizacji i pozyskiwania funduszy), szczególnie w obszarach takich jak:

 • Sztuczna Inteligencja
 • Machine Learning
 • Edtech
 • Medtech
 • Fintech
 • Przemysł 4.0

Innowacyjnym firmom zapewniamy infrastrukturę umożliwiającą rozwój innowacyjnych produktów. Jednak obok wspierania innych w wytwarzaniu innowacji, sami także chcemy je tworzyć. A wszystko w myśl “ideation as a service” - innowacyjnego systemu opracowywania pomysłów. Pozwala on na szybkie testowanie i weryfikację nowych idei, a tym samym wdrażanie innowacji z prędkością myśli.

Zmieniamy pomysły w działania, a marzenia w cele

Innowacje od zawsze były tym, co skupiało naszą uwagę i ogromne zainteresowanie. Dlatego, połączyliśmy siły z akceleratorem IT, który opracował kompleksową metodologię przekształcania wczesnej fazy pomysłów w szybko rozwijające się przedsiębiorstwa.

EduLAB, bo o nim mowa, stanowi rdzeń działalności naszego czwartego filaru biznesowego – Innovations (działającego w pełnej synergii z filarami Software Development, Body/Team Leasing oraz IT Infrastructure). Dziś, dzięki doświadczonemu zespołowi ponad 140 specjalistów IT, oferujemy naszym klientom profesjonalne wsparcie w zakresie innowacji, zarządzając jednocześnie portfolio 20 własnych start-up'ów. Wszystko to, w ramach kapitału inwestycyjnego, którego poziom przekracza obecnie 35 milionów złotych.

Poznaj nasze start-up'y:

Filar Innovations - 1

Dowiedz się więcej o wybranych start-up'ach:

Jeśli masz nowy pomysł, chętnie pomożemy Ci go urzeczywistnić.

Przekierowanie do artykułu


Euvic

Euvic jako wiodący dostawca usług IT w Polsce posiada ponad 15-letnie doświadczenie, ekspercką wiedzę i najwyższej jakości infrastrukturę. Jako Integrator 2.0. swoich klientów wspiera w obszarach takich jak: software development, body/team leasing, infrastruktura IT, innowacje/inwestycje oraz digital.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk