• Odbierz prezent
Fidelity przyjęło płatność BTC w Lightning Network jako pierwsza instytucja z Wall Street

Fidelity Digital Asset Services, będąca spółką zależną jednego z największych na świecie funduszy zarządzających kapitalem, jako pierwsza instytucja finansowa tego formatu przyjęła płatność w bitcoinie (BTC) za pomocą protokołu Lightning Network. Fidelity wziął udział w „internetowym łańcuszku” promującym LN, przyjmując tzw. pochodnię Lightning Network (ang. LN Torch).

 

Fidelity Digital Asset Services otrzymał wpłatę za pośrednictwem protokołu drugiej warstwy Lightning Network w piątek 22 lutego od pochodzącego z Tokio użytkownika Twittera o nicku Wiz. Opublikował on tweeta, w którym prosił o zgłoszenia osób, które chcą przejąć od niego „pochodnię LN”. Co ciekawe, wśród wielu zgłoszeń pojawił się również komentarz z oficjalnego konta Fidelity Digital Asset. Zarówno Wiz, jak i Fidelity potwierdzili finalizację transakcji, następnie firma opublikowała tweeta, w którym pyta o to, komu następnie może przekazać „pochodnię”. Wpłata, którą otrzymało Fidelity wynosiła 3,64 mln satoshi (BTC), wartych obecnie ponad 140 dolarów.

 

 

Tym samym Fidelity stało się pierwszą instytucją z Wall Street, która oficjalnie przyjęła i przekazała dalej płatność w bitcoinie za pomocą LN. Pokazuje to również, że firma pracuje nad zastosowaniem LN dla swoich potrzeb. Warto przypomnieć, że spółka już od marca rozpocznie oferowanie usług związanych z kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych:

Czytaj także: Fidelity i Bitcoin - gigant z Wall Street już w marcu umożliwi inwestowanie w BTC dużym graczom

Fidelity Investments, jeden z największych funduszy zarządzających kapitałem na świecie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w marcu rozpocznie oferowanie usług związanych z bitcoinem (BTC) dla inwestorów instytucjonalnych.   Depozytariusz bitcoina, wraz z pozostałymi usługami, świadczony będ.. Czytaj
Fidelity i Bitcoin - gigant z Wall Street już w marcu umożliwi inwestowanie w BTC dużym graczom

 

Inicjatywa Lightning Network Torch trwa od 19 stycznia i jest swoistym „internetowym łańcuszkiem”, mającym na celu popularyzację protokołu Lightning Network w BTC, będącym odpowiedzią na problemy ze skalowalnością, czasem transakcji i opłatami. Zasady są proste - użytkownicy przekazują sobie symboliczną pochodnię w postaci transakcji LN, za każdym razem dodając do jej wartości 10 tys. satoshi. Fidelity Digital Asset Services było 229 uczestnikiem akcji.

 

Fidelity Investments, od którego zależne jest Fidelity Digital Asset, jest amerykańskim funduszem zarządzającym kapitałem, założonym w 1946 r., z siedzibą w Bostonie. Aktualnie jest czwartym funduszem na świecie pod względem wysokości zarządzanego kapitału, szacowanego na 7,2 bln dolarów. Fidelity świadczy usługi doradcze, rozliczeniowe i depozytowe, z których aktualnie korzysta ponad 13 tys. podmiotów.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk