• Odbierz prezent
Felieton otwierający wydanie 17

Pierwszy kwartał 2019 roku był niezwykle ciekawy i to przede wszystkim dzięki większej zmienności. Podczas pierwszego tygodnia handlowego pojawił się tzw. flash crash, który znacząco wpłynął na pozycje inwestorów indywidualnych na takich instrumentach jak USDJPY, AUDUSD czy akcji Apple. Dodatkowo co chwilę jesteśmy bombardowani informacjami na temat Brexitu, co w znaczący sposób wpływa na sytuację funta szterlinga. Dla Traderów ten rok rozpoczął się bardzo ciekawie i oby tak pozostało do samego końca.

Oprócz interesujących wydarzeń na giełdowych parkietach, intrygująco prezentuje się sytuacja na naszym rodzimym rynku tradingowym. Najpopularniejszy polski spekulant, Rafał Zaorski, wydał swoją książkę. W idealny sposób Rafałowi udało się odzwierciedlić schemat bańki spekulacyjnej i według mnie powinieneś wziąć udział w tym psychologicznym eksperymencie. Więcej szczegółów znajdziesz w artykule Schemat bańki spekulacyjnej. Dodam tylko, że sprzedaż 1000 egzemplarzy, na łączną kwotę przekraczającą 130 tysięcy złotych, zajęła zaledwie 5 dni!

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk