• Odbierz prezent
Felieton otwierający

2020 już teraz przeszedł do historii rynków finansowych, a przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń roku - wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Na krajowym podwórku powinien odbyć się największy debiut giełdowy w historii i najbardziej wyczekiwana premiera gry w historii polskiego gamingu. Niewykluczone, że Allegro zdetronizuje CD Projekt z piedestału rynkowej kapitalizacji, a rywalizacja tych dwóch gigantów już teraz przyprawia o zawrót głowy. To oznacza, że zmienność na najważniejszych instrumentach finansowych powinna trwać w najlepsze, a giełdowi gracze mogą zacierać ręce, budując przy tym strategie na najbliższe tygodnie.

Już teraz możemy wyróżnić kilka spółek, które na koronawirusie zarobiły najwięcej. Biomed Lublin i XTB to gwiazdy ostatnich miesięcy, które nagrodzone zostały podczas kwartalnej rewizji indeksów na GPW. Obydwie spółki wskoczyły do indeksu mWIG40. To oznacza większą widoczność wśród graczy instytucjonalnych. X-Trade Brokers osiągnęła wyniki, które przyćmiły samą GPW. Już teraz możemy stwierdzić, że na polskim podwórku wyrósł solidny gracz na arenie europejskiej z globalnymi ambicjami. Inwestorzy indywidualni zadają sobie tylko jedno pytanie, na ile XTB jest w stanie powtórzyć wyniki za I i II kwartał 2020? Niewątpliwie będzie to zadanie kosmicznie trudne. Warto mieć na uwadze, że w dużej mierze odbiegające od normy sytuacje rynkowe sprzyjają brokerowi oferującymi kontrakty CFD.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych powinien wygrać Joe Biden (tak przynajmniej twierdzą bukmacherzy) - osoba, którą Donald Trump kreuje jako giełdowego wroga. Czy po ewentualnej przegranej miliardera na giełdowych parkietach zawita bessa? Już teraz słychać głosy wśród analityków mówiące o nadchodzącej bessie w 2021 roku. Pomimo giełdowych wzrostów indeksów S&P500 i NASDAQ, ciężko pozostać optymistą.

Udanych inwestycji

 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk