• Odbierz prezent
Fed zetnie stopy procentowe o 25 pb. Kontrowersje zaczną się później

Obniżka stóp procentowych o 25 pb i do przedziału 1,75-2,00 procent - w tej kwestii raczej panuje zgoda wśród inwestorów, ale kontrowersji jednak nie brakuje. Nie dość, że rynek jest mocno podzielony w kwestii retoryki i przyszłych kroków władz monetarnych, to jeszcze w samym FED nie ma zgody co do wysokości cięć.

Dom Maklerski TMS Brokers zakłada, iż prezes Fed zapowie, że polityka będzie prowadzona w sposób gwarantujący podtrzymanie ożywienia. Taka kombinacja może negatywnie wpłynąć na dolara. Spodziewamy się też dość pozytywnej oceny kondycji gospodarki i podkreślania, że nie zmierza ona ku recesji.

Prognozy co do decyzji FED

Jest to komunikat, na który czeka świat finansów, ponieważ na koniec lipca amerykański bank centralny zakończył redukcję bomby bilansowej i obniżył poziom stóp procentowych pierwszy raz od grudnia 2008 roku. Była to odpowiedź na globalny kryzys finansowy, inflację i rosnące zagrożenia związane m.in. polityką administracji Trumpa i wojnami handlowymi. W rezultacie giełda odczuła uderzenie.

By pomóc uniknąć podobnych sytuacji

TMS Brokers zaprasza do przeczytania analizy, która pozwoli rozeznać się w gąszczu powiązanych z decyzją FED informacji. By dowiedzieć się więcej TMS Brokers zaprasza do śledzenia relacji z tego wydarzenia w serwisie NonStop.


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk