• Odbierz prezent
FED decyduje o 20:00 - komentarz walutowy

Wczorajsza publikacja GUS wspiera złotego. Co dalej z podwyżkami stóp procentowych w Stanach? Konferencja Powella już dziś wieczorem.

 

Mało bezrobotnych

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia znalazła się na rekordowo niskim poziomie - 5,8%. Najmniejszym bezrobociem pochwalić się może Wielkopolska, gdzie wynosi ono 3,3%, z kolei najwyższy współczynnik bezrobocia występuje w warmińsko-mazurskim - 9,9%. Niewątpliwie dobre dane pozytywnie wpłynęły na złotówkę, która wczoraj zyskiwała wobec większości głównych walut. Dziś z rana za jednego dolara zapłacimy 3,64 zł. Euro kosztuje 4,28 zł. Cena franka szwajcarskiego wynosi 3,77 zł, a funta brytyjskiego 4,79 zł.

Zgarnij książkę Zawód Inwestor giełdowy. Nowe ujęcie w promocyjnej cenie:

 

Sprawdź promocję!

 

Stany rozdają karty

Dzisiejszy handel przebiegać będzie pod dyktando odczytów płynących zza oceanu. Tuż po godzinie 16:00 poznamy informacje z rynku nieruchomości w Stanach, a chwilę później opublikowane zostaną dane dotyczące zmiany zapasów paliw. Nie będą to jednak najistotniejsze dziś odczyty. Bowiem o godzinie 20:00 poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Rynki spodziewają się wzrostu kosztu pieniądza z przedziału 1,75%-2% do przedziału 2%-2,25%. Jednak o ile analitycy tą decyzję przyjmują za pewną, dlatego też większym zainteresowaniem cieszyć się będą projekcje makroekonomiczne oraz konferencja prasowa prezesa FED. Analitycy będą próbowali doszukać się wskazówek co do prowadzenia dalszych działań monetarnych w Stanach Zjednoczonych, tym bardziej w przypadku gdy ostatnie odczyty inflacyjne odbiegały od oczekiwań.

 

Emocje do końca tygodnia

Wieczorne posiedzenie FED rozpocznie serię ciekawych odczytów w tym tygodniu. W czwartek i piątek czekają nas publikacje m.in danych inflacyjnych oraz odczytów dynamik PKB z państw europejskich i Stanów Zjednoczonych. Należy zatem spodziewać się większych ruchów na głównych walutach w okolicach godzin publikacji.

 


Internetowykantor.pl

Pierwszy kantor internetowy w Polsce. Oferuje szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut. Obecnie ponad 300 tys. klientów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk