• Odbierz prezent
FCA ostrzega przed klonem autoryzowanego podmiotu

FCA, jako brytyjski regulator rynków finansowych często ostrzega przed fałszywymi brokerami. Tym razem na listę ostrzeżeń trafił klon AMC Capital Invest / AMC Capital Management podszywający się pod podmiot regulowany przez FCA.

 

Firma-klon, posługiwała się danymi legalnie działającego i regulowanego przez FCA podmiotu. W ten sposób fałszerze chcieli zyskać wiarygodność i przychylność klientów. To nie pierwszy taki przypadek. Tym razem klon posłużył się następującymi informacjami, które przycyzniły się do nielegalnego oferowania usług na terenie Wielkiej Brytanii:

Adres: 32 London Bridge Street, London, SE1 9SG

22 Passage Du Genie, Paris, 75012 France

Telefon: 0203 677 6142, 0207 139 8648

Email: info@amccapitalmanagement.com

Strona: www.amccapitalmanagement.com

 

FCA ostrzega inwestorów przed niecnymi praktykami firm-scamów. Ci często praktykują metodę podszywania się pod regulowane podmioty, następnie w całości, bądź częściowo wykorzystując ich dane.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk