• Odbierz prezent
Fatalny tydzień dla kryptowaluty bitcoin (BTC). Czy to koniec marzeń o ATH?

Kurs bitcoina zaliczył w tym tygodniu 10-procentowy spadek. Jednak spróbujmy się zastanowić czy szanse rynkowych byków zostały całkowicie przekreślone?

Sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

W poprzednim wpisie zwróciliśmy uwagę na wyłamanie linii szyi formacji głowy z ramionami oraz duże prawdopodobieństwo kontynuacji spadków w rejon 10000 dolarów. Jak się okazało, nie musieliśmy zbyt długo czekać na realizację tego scenariusza, ponieważ już dzisiaj doszło do batalii w tej kluczowej strefie. O ile prognozowanie nadejścia korekty nie było zbyt trudne, ponieważ mieliśmy 4 klarowne niebezpieczeństwa, które ją zapowiadały, tak teraz sytuacja jest zdecydowanie bardziej skomplikowana.

Kurs bitcoina- co dalej może się wydarzyć na najważniejszej kryptowalucie?

Z jednej strony mamy do czynienia z formacją głowy z ramionami, czyli strukturą odwracającą trend, z drugiej jednak bardzo mocne wsparcie w rejonie 10000 dolarów. Byki toczyły zacięta, 3-miesięczną walkę, aby się przez nią przedrzeć, dlatego teraz nie powinny łatwo odpuścić podczas jej bronienia. Potwierdzeniem tej teorii jest także dzisiejsza sesja, podczas której kurs bitcoina szybko odskoczył o kilka procent w górę od tego psychologicznego pułapu.

Wykres: Kurs bitcoina (5 miesięcy) 

Wykres: Kurs bitcoina (5 miesięcy)

Bitcoin (BTC)- czy to czas na zakupy?

Wydaje się, że w krótkim terminie przewaga będzie po stronie rynkowych byków. Zasięg wynikający z formacji RGR został w pełni zrealizowany, co powinno uspokoić nieco stronę podażową. Magia okrągłego poziomu 10000 dolarów również powinna przez jakiś czas działać, dlatego trudno sobie wyobrazić jego sforsowanie za pierwszym razem. Gdyby jednak niedźwiedzie wykazały się ogromną determinacją i trwale przełamały tę strefę, wtedy na kryptowalucie bitcoin (BTC) mogłoby dojść do panicznej wyprzedaży.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk