• Sklep
  • Odbierz prezent
Debiut XTPL
Z artykułu dowiesz się:

- O sytuacji rynkowej podczas debiutu XTPL na NewConnect

Na NewConnect zadebiutowała dziś XTPL S.A.  Zgodnie z zapowiedzią debiutu na stronie internetowej NewConnect, XTPL jest 407 na NewConnect. To dwunasty tegoroczny debiut na tym rynku. Wartość Spółki według kursu odniesienia z dnia debiutu to niespełna 112 mln zł.

O planowanym debiucie informowaliśmy we wczorajszym artykule dotyczącym tej Spółki.

Przed otwarciem sesji panowały optymistyczne nastroje. Kurs akcji otworzył się po 73 zł, przy kursie odniesienia 66 zł. Jednak około 13:05, akcje Spółki były warte 54,49 zł, co oznacza spadek o 17,44%.

Kursakcji XTPL w dniu debiutu

 

XTPL S.A. to spółka technologiczna komercjalizująca prace badawczo-rozwojowe związane z procesem bardzo precyzyjnego drukowania nanomateriałów. Technologia Spółki umożliwia produkowanie bardzo cienkich i transparentnych linii przewodzących prąd elektryczny. Spółka powstała w czerwcu 2015 r. jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk