• Odbierz prezent
fat dog games

Jedna z nowszych spółek gamingowych na rynku NewConnect – Fat Dog Games -podała wczoraj w raporcie informacje dotyczące sprzedaży swojej nowej gry. Mocne wyniki przedsprzedażowe Dream Alone wywindowały ceny akcji spółki ostro w górę.

 

Czytaj również: Ultimate Games podaje datę premiery gry - akcje mocno w górę

 

W raporcie bieżącym (nr 41/2018) spółka Fat Dog Games poinformowała o tym, że już wciągu pierwszych dwóch dni od rozpoczęcia przedsprzedaży zwróciły się koszty produkcji gry Dream Alone w wersji PC. Dream Alone będzie mieć swoją premierę na platformie Steam oraz Nintendo Switch w dniu 28 czerwca, natomiast przedsprzedaż prowadzona jest od 20 czerwca. Wszystkie dalsze przychody z wersji PC nowej gry będą stanowiły zysk dla spółki.

 

Dream Alone to dwuwymiarowa platformówka osadzona w mrocznym klimacie. Jest to gra wzbogacona o elementy horroru. W grze wcielamy się w młodego chłopca, który musi odnaleźć mityczną Lady Death, która jest jedyną osobą mogącą powstrzymać chorobę trapiącą mieszkańców jego wioski.

Dream Alone poza wersją na Nintendo Switch oraz PC będzie także wydana w 2018 roku na konsolę Xbox One oraz Playstation 4.

 

 

Akcje spółki mocno w górę

Informacja o sukcesie sprzedażowym Dream Alone sprawiła, że cena akcji spółki podskoczyła z 0,30 zł (wczorajszy poziom zamknięcia) do 0,35 zł, czyli aż o 16,67% w ciągu pierwszej godziny piątkowej sesji. Cena akcji spółki spadała od ustanowienia historycznych szczytów w pierwszej połowie czerwca (0,49 zł). Wciąż jest jednak kilkakrotnie wyższa od tej z września ubiegłego roku, gdy spółka rozpoczęła swoją przygodę na giełdzie.

 

Fat Dog Games

fat dog games

 

Co wspólnego ma Fat Dog Games z CD Projekt?

Wiele spółek działających w branży gier komputerowych marzy o tym, by stać się drugim CD Projektem. Co ciekawe, w przypadku Fat Dog Games możemy znaleźć pewne podobieństwo do giganta polskiego sektora gamingowego. Chodzi tutaj o sposób wejścia na giełdę. W obu przypadkach wejście to nie odbyło się poprzez klasyczny debiut, a przez ‘boczne drzwi’.

O początkach CD Projektu na GPW możemy mówić w zasadzie od 2010 roku. Może to niektórych zdziwić, gdyż przeglądając notowania spółki w jakimkolwiek serwisie, zobaczymy, że historia notowań dostępna jest od 1994 roku. Wcześniejsza historia notowań dotyczy jednak spółki Optimus, która zajmowała się sprzedażą sprzętu komputerowego. Spółka ta połączyła się z CDP Investments, a proces ten trwał w latach 2009-2011. Optimus nabył udziały w CDP Investments w 2010 roku (list intencyjny w tej sprawie został podpisany w 2009 roku), a w 2011 roku spółka notowana na GPW zmieniła nazwę na CD Projekt RED (w 2012 roku nazwa została zmieniona na CD Projekt).

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Fat Dog Games wszedł na giełdę w podobny sposób i to całkiem niedawno. We wrześniu ubiegłego roku notowana na NewConnect spółka SITE S.A. przejęła Dopamine sp. z o.o. (obecnie Fat Dog Games sp. z o.o.). Spółka SITE zadebiutowała na rynku NewConnect w 2010 roku, a jej działalność opierała się na budowie, rozwoju i zarządzaniu specjalistycznymi portalami internetowymi. W wyniku nabycia 100% udziałów Fat Dog Games spółka przejęła prawa do nazwy, brandu, oraz do portfela gier wydawnictwa. SITE S.A. zmieniła również nazwę na Fat Dog Games i stała się wydawcą oraz koproducentem gier cyfrowych.

Zmiana profilu działalności okazała się przełomowym momentem dla spółki notowanej na giełdzie. Od debiutu akcji SITE na NewConnect notowania spółki zniżkowały. Przez okres 5 lat mieliśmy w zasadzie do czynienia ze spółką groszową, notowaną nawet na poziomie 0,02 zł za akcję. Przed przejęciem FDG cena akcji kształtowała się na poziomie kilkunastu groszy, by później w ciągu miesiąca wzrosnąć o 300%.

 

Fat Dog Games jest podmiotem, którego początki sięgają faktycznie 2014 roku. Od początku spółka zajmowała się tworzeniem gier oraz aplikacje społecznościowych i reklamowych na platformy internetowe i urządzenia mobilne. Niedawno firma zmieniła swój profil działalności na wydawcę gier. Jej celem jest obecnie pozyskiwanie projektów, szkolenie twórców gier oraz wydawanie ich produktów na rynkach międzynarodowych. Spółka ma w planach udzielanie wsparcia finansowego deweloperom - modelowe dofinansowanie, obejmujące cały cykl zarządzania produktem, od konceptu po sprzedaż, wynosi 100 000 zł.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk