• Odbierz prezent
Famur z wynikami za III kwartał 2020 r. Niższe przychody, wyższy zysk

10 listopada znany producent maszyn górniczych Famur opublikował wyniki finansowe za III kwartał. Przychody były znacznie niższe niż przed rokiem, natomiast zysk netto wzrósł o 42%.

 

10 listopada przed sesją na GPW Famur opublikował wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 254 mln zł wobec 631 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 59,7% rok do roku. Uzyskane przychody okazały się niższe o 3,8% od konsensusu analityków na poziomie 263,9 mln zł. Wynik EBITDA wyniósł 123 mln zł. Był on niższy o 0,7% niż przed rokiem i był zgodny z oczekiwaniami analityków. Zysk operacyjny wyniósł 79 mln zł wobec 73 mln zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 8,5% rdr. Konsensus analityków zakładał zysk operacyjny na poziomie 79,8 mln zł. W III kwartale Famur wypracował zysk netto w wysokości 71 mln zł w porównaniu do 50 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Osiągnięty zysk netto okazał się wyższy o 42% niż przed rokiem. Przewyższył o 8,6% konsensus analityków na poziomie 65,5 mln zł.

Spółka poinformowała, że po pełnym wyzwań drugim kwartale, trzeci kwartał przyniósł względną stabilizację funkcjonowania sektora, jednak na niższych poziomach przychodowych niż przed rokiem. Ze względu na zmiany w sektorze węglowym, spółka musi dostosowywać swą strukturę organizacyjną do sytuacji na rynku. Dodano, że pandemia koronawirusa dodatkowo przyczynia się do ograniczenia produkcji węgla i wstrzymywania nowych inwestycji.

Znakomity wynik netto spółki ucieszył inwestorów. W pierwszych godzinach wtorkowej sesji na GPW kurs akcji Famuru jest notowany na plusie o 3,5%.

Czytaj także: Famur likwiduje jeden ze swoich zakładów i zwalnia kilkuset pracowników, a kurs akcji... rośnie

Famur, notowany na GPW katowicki producent sprzętu górniczego i wydobywczego, poinformował w poniedziałek o planowanej likwidacji jednego ze swoich zakładów produkcyjnych oraz zwolnieniach grupowych, obejmujących niemal dwustu pracowników. Co ciekawe, na wtorkowej sesji, zdominowanej przez kolor cze.. Czytaj
Famur likwiduje jeden ze swoich zakładów i zwalnia kilkuset pracowników, a kurs akcji... rośnie

Notowania: Famur SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:FMF/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk