• Odbierz prezent
Fałszywy trader - 14 lat więzienia za wyłudzenie 100 milionów euro
Z artykułu dowiesz się:

- W jaki sposób fałszywy trader oszukał holenderską firmę

- Jak Nobre wykorzystał wyłudzone pieniądze

Udający milionera Portugalczyk Luis Nobre, który oszukał holenderską firmę na kwotę 100 milionów euro został w ubiegły piątek skazany przez sąd w Wielkiej Brytanii na 14 lat więzienia.

 

W 2011 roku Nobre przekonał firmę Allseas SA, która szukała możliwości pozyskania kapitału, by przekazała mu pod kontrolę kwotę 100 milionów euro. Portugalczyk mieszkający w Wembley (dzielnica Londynu) podał się za finansistę z dostępem to miliardów dolarów w związku z kontaktami wśród watykańskiej i hiszpańskiej arystokracji.

W 2011 roku Nobre został zatrzymany przez londyńską policję na lotnisku Heathrow. Policja podczas aresztowania znalazła przy nim fałszywe dokumenty związane z wieloma rachunkomi bankowymi, na których miały być zdeponowane miliardy dolarów. Po pierwszym zatrzymaniu został zwolniony za kaucją, by w maju 2012 roku ponownie trafić za kratki. Teraz, niemal 4 lata później, w końcu doczekał się wyroku.

Nobre zdążył sobie poużywać pieniędzy holenderskiej firmy. Prowadził wystawny styl życia: kwaterował się w 5-gwiazdkowych hotelach, korzystał z prywatnej ochrony i usług concierge oraz wydawał krocie na odzież i fryzjerów. Ze 100 milionów euro wyciągniętych od Allseas policja zdołała odzyskać około 88 milionów.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk