• Odbierz prezent
Falling Star od Ovid Works, czyli sequel Interkosmos

Ovid Works, niezależne studio gamingowe z Warszawy łączące opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką, pracuje aktualnie nad grą Falling Star. Nowy tytuł to kontynuacja gry Interkosmos, w której gracze ponownie wcielą się w postać pilota statku kosmicznego. Nowością będzie możliwość grania z drugą osobą oraz udostępnienie trybu rozgrywki bez konieczności posiadania hełmu VR. Premiera gry planowana jest w 2021 r. na PC oraz VR.

Fabuła Falling Star przenosi gracza do 1999 r., tuż przed nadejściem tzw. Millenium Bug, który wywoła ogromną katastrofę i doprowadzi do zagłady świata. Naszym zadaniem jest lot kapsułą kosmiczną na stację ISS, w celu zabezpieczenia systemów przed nadejściem armagedonu i następnie bezpieczny powrót na ziemię. Cała operacja jest monitorowana przez trzy różne agencje kosmiczne. Niestety każda z nich posiada własny pomysł na przebieg misji, co owocuje sprzecznymi komunikatami oraz wykluczającymi się komendami.

- Decyzje podejmowane przez gracza na podstawie komunikatów radiowych przesyłanych przez agencje mają kluczowe znaczenie dla przebiegu całej misji oraz relacji dyplomatycznych pomiędzy każdą z nich. Gracz będzie mógł zaognić konflikt i doprowadzić do potencjalnej katastrofy lub załagodzić napięcie i ukierunkować motywację poszczególnych agencji na zwalczenie prawdziwego wroga, czyli Millenium Bug. – komentuje Jacek Dębowski, Prezes Zarządu Ovid Works.

W Falling Star, nowością wobec gry Interkosmos, będzie możliwość rozgrywki z drugą osobą, w tym także z graczami nieposiadającymi sprzętu VR. Dodatkowo zakres rozgrywki zostanie znacznie rozszerzony. Będziemy świadkami startu, lotu i powrotu kapsuły kosmicznej.

- Warto podkreślić, że Falling Star będzie jedną z nielicznych na rynku gier asymetrycznych w trybie co-op (współpracy) realizowanych w wirtualnej rzeczywistości. – mówi Jacek Dębowski.

We wrześniu 2019 r. Ovid Works, prezentując koncepcję Falling Star, wygrał konkurs organizowany przez Creative Europe (program Unii Europejskiej skierowany do sektora kreatywnego i kultury) uzyskując dofinansowanie w kwocie 150 tys. EUR.

- Liczymy, że sequel Interkosmosu odniesie podobny sukces, co I część, która uzyskała 92% pozytywnych recenzji na Steam. Na chwilę obecną mamy zakończony etap konstrukcji kapsuły statku kosmicznego. Dodatkowo, w najbliższych tygodniach, planujemy podpisać umowę z zewnętrznym wydawcą. – dodaje Jacek Dębowski.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia.

W grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Kafki. Ovid Works w 2017 r. wydał symulator kosmonauty Interkosmos, zbierający bardzo dobre oceny wśród graczy. Z kolei w 2020 r. planowana jest premiera Metamorphosis, którego premiera zapowiada się świetnie. W grze wcielimy się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach.

 

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk