• Odbierz prezent
Falcon Games z kolejną umową

Notowana na NewConnect spółka Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) konsekwentnie realizuje strategię i pozyskuje do swojego portfolio nowy tytuł. Spółka podpisała właśnie umowę z SCProjects, na podstawie której partner przygotuje preprodukcję gry Three Little Bears. Jeśli tytuł zyska przychylność graczy zostanie wdrożony do produkcji, a za jego wydanie odpowie Ultimate Games. Gra ukaże się w wersji na PC.

- Podpisana umowa z SCProjects to kolejny krok w realizacji strategii, którą ogłosiliśmy w kwietniu br. Koncentrujemy się na współprodukcji i produkcji gier dedykowanych komputerom stacjonarnym oraz działalności w branży wydawniczej. Do końca 2019 roku chcemy wydać pierwsze tytuły oraz ułożyć stabilny harmonogram wydawniczy na lata 2020-2021. Mamy nadzieję, że gra Three Little Bears spodoba się graczom i wkrótce będziemy mogli podać więcej szczegółów na jej temat – informuje Marcin Kostrzewa, prezes Falcon Games.

W maju br. spółka podpisała dwie umowy inwestycyjne z Ultimate Games (wydawca), na mocy których nabyła licencje do gier Psycho Wolf na PC oraz Scrap na konsolę Nintendo Switch. Ta ostatnia będzie dostępna w sprzedaży już od 21 czerwca.

- Nabyliśmy prawa do czerpania przychodów z dwóch bardzo obiecujących tytułów. Wierzymy, że ta inwestycja, bardzo szybko się zwróci i znacząco przełoży się na wyniki osiągane w kolejnych miesiącach po premierach tytułów – dodaje Marcin Kostrzewa.

Scrap jest grą platformową czerpiącą inspirację z najbardziej znanych i rozpoznawalnych klasyków gatunku z lat 80-tych i 90-tych. Docelowym odbiorcą tytułu jest gracz zagraniczny.

Psycho Wolf to niezależna gra z gatunku skradanka, która czerpie inspirację z unikalnego stylu graficznego pierwszych gier 3D z połowy lat 90-tych. Sama rozgrywka jest rozwinięciem najlepszych mechanik spotykanych w nowoczesnych grach. Zadaniem gracza jest rozprawienie się ze zwierzęcymi wrogami, którzy czają się na mapie dziwnego świata. Użytkownik może zastawiać pułapki, kraść, niszczyć, ukrywać się i tworzyć kamuflaże. Całość rozgrywki okraszono doskonałym humorem.

Karta Steam Psycho Wolf: https://store.steampowered.com/app/867690/Psycho_Wolf/

O spółce:

Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 roku. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. W początkowej fazie działalności Falcon Games skoncentruje swoje działania na publikacji tytułów zewnętrznych studiów. Spółka będzie sprzedawać gry na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, jednocześnie nie wyklucza wejścia na kolejne platformy. W kolejnych miesiącach studio planuje stworzyć zespół deweloperski, odpowiedzialny za produkcję własnych tytułów. Głównym celem działalności spółki jest zdobycie znaczącej pozycji w segmencie gier wideo.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk