• Odbierz prezent
Falcon Games ogłasza swoją pierwszą premierę. Scrap zadebiutuje na Nintendo Switch 21 czerwca

Notowana na NewConnect spółka Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) ogłosiła datę premierę gry Scrap na bijącą rekordy popularności konsolę Nintendo Switch. Klasyczna platformówka w stylu lat 80-tych i 90-tych zadebiutuje na rynku już 21 czerwca.

- Wydanie gry Scrap to pierwszy realny efekt zmiany naszej strategii. Zgodnie z zapowiedzią, koncentrujemy się na produkcji, współprodukcji i wydawaniu wybranych tytułów na różne platformy. Widzimy ogromny potencjał w konsoli Nintendo Switch, która nie jest jeszcze tak bardzo zagospodarowana jak Steam, czy sklepy Apple i Google. Mamy nadzieję, że nasz tytuł przypadnie do gustu graczom i spotka się z pozytywnym odbiorem – informuje Marcin Kostrzewa, prezes Falcon Games SA.

Scrap jest grą platformową czerpiącą inspirację z najbardziej znanych i rozpoznawalnych klasyków gatunku z lat 80-tych i 90-tych. Tytuł dedykowany jest platformie Nintendo Switch, jego docelowym odbiorcą jest przede wszystkim odbiorca zagraniczny. Cena gry została ustalona na 4.99 euro/4.99 dolarów.

Konsola mobilna Nintendo Switch to obecnie najlepiej sprzedające się urządzenie do gier najnowszej generacji. Od dnia premiery, w marcu 2017 roku, do listopada 2018 roku, została sprzedana w nakładzie 23 mln egzemplarzy. Według prognoz analityków, w 2019 roku swoich nabywców znajdzie kolejne 17 mln urządzeń. Zgodnie z przewidywaniami analityków, w 2019 roku konsolę nabędzie ponad 17 mln osób.

Falcon Games pozyskało prawa majątkowe do gry Scrap w ramach umowy ze spółką Ultimate Games. Spółka liczy na utrzymanie długotrwałej współpracy z tym partnerem i realizację kolejnych wspólnych projektów w kolejnych miesiącach.

W kwietniu spółka ogłosiła nową strategię, w której zapowiedziała zmianę profilu działalności. Studio koncentruje się na współprodukcji i produkcji gier dedykowanych komputerom stacjonarnym oraz działalności w branży wydawniczej. Do końca 2019 roku chce wydać pierwsze tytuły oraz ułożyć stabilny harmonogram wydawniczy na lata 2020-2021.

O spółce:

Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 roku. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. W początkowej fazie działalności Falcon Games skoncentruje swoje działania na publikacji tytułów zewnętrznych studiów. Spółka będzie sprzedawać gry na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, jednocześnie nie wyklucza wejścia na kolejne platformy. W kolejnych miesiącach studio planuje stworzyć zespół deweloperski, odpowiedzialny za produkcję własnych tytułów. Głównym celem działalności spółki jest zdobycie znaczącej pozycji w segmencie gier wideo.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk