• Odbierz prezent
Falcon Games ogłasza strategię na lata 2019-2021

Giełdowa spółka – EastSideCapital SA ogłasza zmianę strategii pod nową nazwą – Falcon Games SA. Spółka rozpocznie działalność na rynku gamingowym. W pierwszej kolejności skoncentruje się na współprodukcji i produkcji tytułów przeznaczonych na komputery stacjonarne oraz działalności w branży wydawniczej. Na czele spółki stanął nowo powołany prezes zarządu – Marcin Kostrzewa.

- Całkowita zmiana strategii jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą wspartą gruntowną analizą rynku i potrzeb klientów oraz inwestorów. Symbolem nowego otwarcia jest zmiana nazwy firmy z EastsideCapital na Falcon Games, która ma jednoznacznie zidentyfikować spółkę jako podmiot działający w branży gier – informuje Marcin Kostrzewa, prezes Falcon Games SA

- Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i bogaty know-how całego zespołu, od wielu lat, pośrednio lub bezpośrednio związanego z branżą gier, jest solidną podstawą do dynamicznego rozwoju Falcon Games. Pierwszych przychodów z gier oczekujemy jeszcze w 2019 r. Szczególny potencjał dostrzegamy w produkcjach z gatunku symulatorów, w których widzimy szansę na odniesienie ponadprzeciętnego sukcesu. W dodatku planujemy wejście w segment gier konsolowych i mobilnych. Prowadzimy pracę nad projektem dedykowanym na platformę Nintendo Switch. Uważam, że jest to wciąż niezagospodarowana w pełni nisza o globalnym zasięgu, w której nasze produkcje mogą stanowić atrakcyjną propozycję dla graczy. Oferta gier na konsolę Nintendo jest znacznie uboższa niż na pozostałe platformy. Chcemy umożliwić graczom dostęp do produkcji z gatunków, w które dotychczas mogli zagrać tylko na konsolach konkurencji – dodaje Marcin Kostrzewa

Do końca 2019 spółka chce wydać pierwsze projekty zewnętrznych producentów gier oraz ułożyć stabilny harmonogram wydawniczy na lata 2020-2021. Przyjęty plan zakłada wydawanie od 3 do 6 gier rocznie. Spółka będzie także pełnić funkcję współwydawcy przy wybranych produkcjach – pierwsze z nich zostaną ogłoszone wkrótce.

- Pracujemy nad tym, aby nasze wydawnicze portfolio gier od zewnętrznych producentów było jak najbardziej interesującą opcją dla graczy. Uważnie dobieramy studia, z którymi podejmiemy współpracę w przyszłości. Najważniejsze w doborze partnerów są dla nas profesjonalizm, wiarygodność oraz jakość ich pracy – dodaje Marcin Kostrzewa

W myśl przyjętej strategii spółka będzie prowadziła sprzedaż gier na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, dedykowanej grom na PC. Rozważa także współpracę z innymi platformami w celu poszerzenia kanałów dystrybucji. Ogłoszona strategia będzie realizowana w latach 2019-2021.

O spółce:

Falcon Games SA (dawniej: EastSideCapital SA) rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 roku. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. W początkowej fazie działalności Falcon Games skoncentruje swoje działania na publikacji tytułów zewnętrznych studiów. Spółka będzie sprzedawać gry na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, jednocześnie nie wyklucza wejścia na kolejne platformy. W kolejnych miesiącach studio stworzy zespół deweloperski, odpowiedzialnego odpowiedzialny za produkcję własnych tytułów. Głównym celem działalności spółki jest zdobycie znaczącej pozycji w segmencie gier wideo.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk