• Odbierz prezent
Fala deprecjacji dolara kanadyjskiego. Notowania USDCAD dotarły do zielonej strefy!
fot. freepik.com

Dolar kanadyjski po chwilowym wyhamowaniu na poziomie 1.2600, a potem 1.2640 kontynuuje fale deprecjacji. Dziś notowania USDCAD dotarły do zielonej strefy 1.2740, która z perspektywy interwału dziennego często zatrzymywała białe świece.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wskaźnik RSI przyjmuje wartość 75 punktów a Stochastic 91. Oba sugerują, że impuls wzrostowy jest już bardzo długi i dlatego te oscylatory znalazły się w strefie wykupienia. Aby miały szanse skierować się na południe, to posiadacze krótkich pozycji powinni wykorzystać okazje i „obudzić” się na aktualnym oporze.

Potencjalna przecena USD ma swoje ograniczenia. Pierwszym z nich jest dotychczasowa największa korekta (12-16 XI), która mierzy trochę więcej niż jedną figurę. Oznacza to, że pierwsze wsparcie znajdziemy w okolicach 1.2630.

Niebieska średnia krocząca aktualnie dotyka 1.2600 i jest to równie ważne miejsce dla popytu. Nie można wykluczyć, że determinacja co do dalszego umocnienia dolara jest na tyle duża, że opór 1.2740 nie zatrzyma marszu białych świec. W takim przypadku wzrok należy kierować na dwa kolejne opory: 1.2800 i 1.2870.

Chwila oddechu dla CAD - 1 

 


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk