• Odbierz prezent
Facebook zatrudnia lobbystów na rzecz sieci płatniczej Libra

Jak wynika z licznych doniesień medialnych i sygnałów ze strony samych organów nadzorczych, projekt sieci płatniczej Libra współtworzonej przez Facebooka napotyka na coraz większe problemy regulacyjne w wielu regionach świata. Jak się jednak okazuje, Projekt Libra nie składa broni, zatrudniając firmę, której zadaniem będzie lobbowanie na rzecz akceptacji Libra Coina m.in. na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

Facebook zdecydował się na skorzystanie z usług firmy FS Vector, która będzie zajmowała się lobbingiem w kwestiach związanych z regulacjami i nadzorem nad wykorzystaniem technologii blockchain w finansach. Jedną z czołowych osób w FS Vector jest John Collins, który przez dwa lata pełnił funkcje dyrektora ds. strategii w czołowej amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase, wcześniej zaś był członkiem senackiej Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i brał udział w pierwszych w historii USA posiedzeniach w Kongresie poświęconych tematyce kryptowalut i technologii blockchain w 2013 r. Można więc uznać, że jest właściwą osobą do podejmowania starań o akceptację Projektu Libra przez amerykańskie instytucje nadzorcze i Kongres.

 

Facebook zdecydował się na skorzystanie z usług firmy lobbystycznej m.in. po lipcowych posiedzeniach w Kongresie, na których senatorowie niemal jednogłośnie wyrazili swoje obawy co do planów uruchomienia sieci płatniczej Libra przez Facebooka i partnerów w Stowarzyszeniu.

Czytaj także: Facebook i Libra Coin zmiażdżone przez Kongres USA

Projekt współtworzonej przez Facebooka sieci płatniczej Libra Coin, powszechnie i zarazem mylnie nazywanej „kryptowalutą”, nie przestaje wzbudzać ogromnych emocji, mimo że poznaliśmy dopiero szczątkowe informacje na temat jej przyszłego funkcjonowania. Trudno jednak dziwić się temu niesłabnącemu zai.. Czytaj
Facebook i Libra Coin zmiażdżone przez Kongres USA

 

Nie jest to jednak pierwszy przypadek, w którym Facebook zatrudnia lobbystę na rzecz swojego Projektu Libra - na początku sierpnia spółka podjęła współpracę z Susan Zook, byłą asystentką przewodniczącego Senackiej Komisji ds. Bankowości.

Wg portalu Politico, największy portal społecznościowy wydał tylko w samym 2019 r. ponad 7,5 mln dolarów na usługi firm lobbujących na rzecz akceptacji przez regulatorów Projektu Libra.

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk