• Odbierz prezent
Facebook z wynikami kwartalnymi wyższymi od oczekiwań. Nałożona kara nie wystraszyła inwestorów

24 lipca znany gigant mediów społecznościowych – Facebook przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Okazały się one wyższe od oczekiwań analityków. Mimo nałożonej kary, środowa sesja należy do udanych dla spółki, gdyż zakończyła się wzrostem ceny akcji. Nie inaczej było też w notowaniach posesyjnych po publikacji wyników.

 

24 lipca po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie Facebook przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Przychody spółki wyniosły 16,9 mld USD wobec oczekiwanych 16,5 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 1,99 USD wobec oczekiwanych 1,88 USD. Warto wspomnieć, że w analogicznym kwartale 2018 r. przychody Facebooka wyniosły 13,23 mld USD, a zysk na akcję 1,74 USD.

W drugim kwartale 2019 r. dzienna liczba aktywnych użytkowników wyniosła 1,59 mld, zgodnie z oczekiwaniami. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników wyniosła 2,41 mld, zgodnie z oczekiwaniami. Średni przychód na użytkownika wyniósł 7,05 USD wobec oczekiwanych 6,87 USD.

Facebook poinformował, że miesięczna liczba użytkowników we wszystkich aplikacjach wynosi ponad 2,7 mld, a wiec nieco więcej niż w poprzednim kwartale. Liczba użytkowników w Europie pozostała na tym samym poziomie kwartał do kwartału – dzienna liczba aktywnych użytkowników wyniosła 286 mln. Natomiast baza użytkowników w Kanadzie wzrosła do 187 mln w porównaniu ze 186 mln w poprzednim kwartale.

Spółka poinformowała, że średni przychód na użytkownika wyniósł 7,05 USD. Był o 18% wyższy niż rok wcześniej, kiedy wyniósł 5,97 USD.

W tym samym dniu na spółkę została oficjalnie nałożona kara przez Federalną Komisję Handlu (FTC) w wysokości 5 mld USD, związana z aferą Cambrigde Analytica. Facebook w tym kwartale odłożył na ten cel 2 mld USD, a w poprzednim 3 mld USD. Kara nie była zaskoczeniem dla spółki.

Akcjonariusze byli przygotowani na tę ewentualność i środową sesję Facebook zakończył na plusie o ponad 1%. Natomiast po przedstawieniu przez spółkę wyników finansowych za drugi kwartał, w notowaniach posesyjnych cena akcji Facebooka wzrosła o ponad 2%.

Czytaj także: Facebook i dwie kary finansowe w jeden dzień. W tym najwyższa w historii za aferę Cambridge Analytica

W środę 24 lipca Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych (FTC) oficjalnie nałożyła na Facebooka rekordową karę 5 mld dolarów. Jest to nie tylko najwyższa kara finansowa, jaką dotychczas otrzymał gigant mediów społecznościowych, ale również największa sankcja nałożona przez Komisję w jej ponad .. Czytaj
Facebook i dwie kary finansowe w jeden dzień. W tym najwyższa w historii za aferę Cambridge Analytica

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk