• Odbierz prezent
Facebook wprowadzi własną kryptowalutę dla komunikatora WhatsApp

Pogłoski o tym, że gigant mediów społecznościowych, jakim jest Facebook, angażuje się we wdrożenie technologii blockchain i cyfrowych aktywów do własnego użytku, krążą w środowisku walut cyfrowych od wielu miesięcy. W piątek 21 grudnia plotki te zostały potwierdzone przez agencję Bloomberg, która - powołując się na anonimowe źródła - twierdzi, że Facebook intensywnie pracuje nad własną kryptowalutą do płatności w popularnym komunikatorze WhatsApp.

 

Facebook chce wdrożyć własną walutę cyfrową, która będzie pełnić rolę stable coina, odzwierciedlającego kurs dolara amerykańskiego, podobnie jak np. popularny Tether (USDT). Cyfrowy token początkowo ma zostać wprowadzony na rynek indyjski do płatności w aplikacji WhatsApp, która jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów w tym kraju, z którego korzysta ponad 200 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Sam WhatsApp został zakupiony przez Facebooka w 2014 r. i obok Instagrama stanowi jeden z filarów biznesowych imperium Marka Zuckerberga.

 

Warto zaznaczyć, że plany Facebooka mają charakter długoterminowy i znajdują się we wczesnej fazie rozwoju, co oznacza że na wprowadzenie tokenu dla komunikatora WhatsApp trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Facebook celuje ze swoim tokenem w Indie głównie ze względów strategicznych - jest to kraj z potężną bazą potencjalnych i aktualnych użytkowników aplikacji, dokonujących ogromnej liczby płatności, mimo słabo rozwiniętej infrastruktury bankowej.

 

Facebook jeszcze w maju tego roku poinformował o utworzeniu zespołu projektowego, mającego zbadać perspektywy wykorzystania technologii blockchain do zastosowań najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie.

 

Wprowadzenie własnego stable coina przez tak rozpoznawalną usługę jak Facebook oraz komunikator WhatsApp może być milowym krokiem na drodze rozpoznawalności i adopcji kryptowalut w ogóle. Jeśli token dla WhatsAppa zostanie wprowadzony, chociażby w samych Indiach, najprawdopodniej szybko stanie się najpowszechniej wykorzystywanym cyfrowym tokenem, z łatwością wyprzedzającym m.in. bitcoina (BTC).   

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk