• Odbierz prezent
Facebook prezentuje wyniki za II kwartał 2020 r. Ile zarobił gigant mediów społecznościowych?

30 lipca Facebook przedstawił swe wyniki kwartalne. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków z Wall Street. Ile zarobił gigant mediów społecznościowych?

 

30 lipca w czwartek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Facebook opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 18,7 mld USD wobec 16,9 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 11% rok do roku. Uzyskane przychody okazały się tez wyższe od szacunków analityków z Wall Street na poziomie 17,4 mld USD. W II kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 5,18 mld USD wobec 2,62 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 98% rdr. Zysk na akcję wyniósł 1,80 USD w porównaniu do 0,91 USD przed rokiem. Osiągnięty zysk na akcję przewyższył oczekiwania analityków na poziomie 1,39 USD.

Średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników (DAU) wyniosła 1,79 mld wobec prognozy analityków na poziomie 1,7 mld. Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników (MAU) wyniosła 2,7 mld wobec spodziewanych 2,6 mld. Średni przychód na użytkownika wyniósł 7,05 USD wobec prognozy analityków na poziomie 6,76 USD.

Spółka poinformowała, że wzrost ten odzwierciedla większą aktywność użytkowników, którzy spędzają więcej czasu w domu ze względu na sytuację związaną z pandemią.

Największy wzrost liczby użytkowników nastąpił w USA i Kanadzie. Średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników w tych krajach wzrosła do 198 mln wobec 195 mln w poprzednim kwartale. Średnia dzienna liczba użytkowników w Europie natomiast pozostała na niezmienionym poziomie 305 mln.

Liczba użytkowników całej rodziny aplikacji spółki (w tym Messenger, WhatsApp i Instagram) wyniosła 3,14 mld wobec 2,99 mld w poprzednim kwartale.

Spółka poinformowała, że w kolejnym kwartale spodziewa się wzrostu przychodów o 10%, przewyższając prognozy analityków, którzy spodziewali się wzrostu przychodów na poziomie 7,9%.

Warto wspomnieć, że w środę szef Facebooka Mark Zuckerberg musiał stawić się na przesłuchaniu przed amerykańską komisją antymonopolową, podobnie jak szefowie Amazona, Apple i Google. Spotkał się z krytyką dotyczącą przejęcia Instagramu i WhatsApp, a także postępowania z konkurentami, takimi jak Pinterest czy Snap.

Wyniki spółki ucieszyły rynek. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Facebooka wzrósł o 8%.

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk