• Sklep
  • Odbierz prezent
Facebook i Amazon z dobrymi wynikami za ostatni kwartał 2018 r.

W czwartek 31 stycznia spółki Facebook oraz Amazon opublikowały wyniki finansowe za ostatni kwartał zeszłego roku. W przypadku obu internetowych gigantów wyniki okazały się wyższe od rynkowych oczekiwań, szczególny wzrost zanotował jednak Facebook, który mimo trudnego wizerunkowo 2018 r., wciąż rośnie w siłę.

 

W ostatnim kwartale 2018 r. przychody Facebooka wyniosły 16,91 mld dolarów, przy zysku na akcję równym 2,38 dolara, co jest wzrostem o niemal 30% w stosunku do poprzedniego kwartału. W analogicznym okresie w 2017 r. zysk na akcję wyniósł 1,44 USD.

Zyski za ostatni kwartał w stosunku rok do roku wzrosły o 61%, co jest rekordową wartością dla spółki Marka Zuckerberga - z 4,27 mld dolarów (2017 r.) do 6,88 mld dolarów (2018 r.).

Czwartkowa zyskowna sesja zakończyła się na kursie 150,46 dolarów za akcję, zaś piątkowa sesja (pre-market) otworzyła się luką wzrostową na kursie powyżej 165 (niecałe 10% wzrostu), aktualnie zaś wynosi on ponad 166,60 USD.

Facebook zanotował także znaczny przyrost użytkowników - ponad 1 mln w Ameryce Północnej i ok. 4 mln w Europie, zaś w Azji aż 16 mln nowych kont, co ugruntowuje pozycję Facebooka jako bezwzględnego lidera wśród portali społecznościowych.

 

Amazon, będący aktualnie najwyżej wycenianą spółką publiczną na świecie, również opublikował pozytywne wyniki za IV kwartał 2018 r. W ostatnim kwartale zeszłego roku zysk na akcję wyniósł 6,04 dolara, podczas gdy analitycy oczekiwali wyniki poniżej 5,70 dolara. Same przychody wyniosły zaś 72,4 mld dolarów (oczekiwano niecałych 72 mld). Aktualnie Amazon notowany jest po ponad 1718 dolarów, co jest wzrostem o 2,80% w stosunku do kursu odniesienia z czwartkowej sesji, wzrostowej sesji.

Czytaj także: Amazon wyprzedza Microsoft i Apple. Spółka Jeffa Bezosa najdroższa na świecie

W poniedziałek 7 stycznia amerykańska spółka Amazon, obchodząca w tym roku dwudziestopięciolecie powstania, stała się najdroższą publiczną spółką na świecie, wyprzedzając zarówno Microsoft, jak i Apple.   Na zamknięciu poniedziałkowej sesji na nowojorskim parkiecie kapitalizacja spółki Amazon wyn.. Czytaj
Amazon wyprzedza Microsoft i Apple. Spółka Jeffa Bezosa najdroższa na świecie

 

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk