• Odbierz prezent
Fabryka Konstrukcji Drewnianych nie wykupuje swoich obligacji

Notowana na NewConnect spółka Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA poinformowała w poniedziałek 11 marca o poważnych problemach z płynnością finansową. Skutkują one brakiem możliwości wykupienia kolejnej serii obligacji od swoich inwestorów, a także wypłacenia im należnych odsetek.

 

Spółka w swoim komunikacie poinformowała o braku możliwości wykupu obligacji serii J w liczbie 2077 sztuk, wycenionych na 2,077 mln złotych, którego termin przypadł na poniedziałek 11 marca. Fabryka Konstrukcji Drewnianych poinformowała również o umorzeniu 950 sztuk obligacji o łącznej wartości 950 tys. PLN wraz z odsetkami z serii J, K, L, M, P na mocy porozumienia z obligatariuszami, którzy zgodzili się zamienić posiadane obligacje na kapitał spółki, w postaci akcji FKD. Spółka ma spore problemy z płynnością finansową, co może zapowiadać kolejne problemy przy wykupie obligacji serii K, która nastąpi w czerwcu tego roku.

FKD ma problemy finansowe już od dłuższego czasu - z opublikowanego pod koniec grudnia zeszłego roku raportu okresowego wynika, że FKD przy zobowiązaniach na poziomie przekraczającym 35 mln PLN posiada kapitał własny poniżej 2 mln PLN.

15 lutego GPW zawiesiła notowania FKD za nieprzekazanie raportu za IV kwartał 2018 r.

Jak dotąd żadne z obligacji wyemitowanych przez FKD nie trafiły do systemu obrotu Catalyst.

 

Spółka Fabryka Konstrukcji Drewnianych, mająca siedzibę pod Nowym Tomyślem jest notowana na NewConnect od 21 marca 2013 r., debiutując w wyceną 0,90 PLN za akcję. Spółka oferuje usługi budowlano-konstrukcyjne w zakresie m.in. drewnianych hal przemysłowych i sportowych, domów z bali drewnianych, czy magazynów soli (drogowej).

 

Czytaj także: Tajniki obligacji. Wywiad z prezesem allStreet - Arturem Bielaszką

Obligacje korporacyjne, stanowią ciekawe rozwiązanie dla osób chcących zainwestować swoje środki w aktywa obciążone stosunkowo niskim ryzykiem. Warto zapoznać się z tematyką obligacji korporacyjnych, gdyż instrumenty te mogą znacznie poszerzyć możliwości zarządzania ryzykiem Twojego portfela inwest.. Czytaj
Tajniki obligacji. Wywiad z prezesem allStreet - Arturem Bielaszką


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk