• Odbierz prezent
Ewidentny pat na kryptowalucie bitcoin (BTC). Co się wydarzy dalej z kursem bitcoina?

W ostatnim tygodniu kurs bitcoina nie potrafił wyznaczyć trwałej tendencji. Mieliśmy 2 próby przełamania psychologicznego poziomu 10000 dolarów, a także zrywy popytowe, próbujące ratować notowania.

Podsumowanie tygodnia na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Na giełdach kryptowalut transakcji można dokonywać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, jednak inwestorzy, którzy korzystają z instrumentów pochodnych na platformach brokerskich, oceniają już świeczkę tygodniową, zakończoną w piątek. Patrząc na taki wykres, widzimy bardzo duże niezdecydowanie kryptowaluty bitcoin (BTC). Na pierwszy rzut oka można wręcz pomyśleć, że w trakcie ostatnich 5 sesji, nie wydarzyło się nic ciekawego. Jednak w rzeczywistości mamy do czynienia z potężną batalią. Sprzedający próbowali zepchnąć kurs bitcoina poniżej kluczowego poziomu 10000 dolarów. Z kolei byki odpierały te ataki. Ostatecznie notowania utrzymały się powyżej newralgicznego wsparcia, osiągając ostatecznie pułap 10338 dolarów. Na wykresie tygodniowym powstała charakterystyczna świeczka doji, która oznacza rynkowy pat.

Wykres: Kurs bitcoina (2 lata) 

Wykres: Kurs bitcoina (2 lata)

Kurs bitcoina- zapowiada się niezwykle ciekawy tydzień

Może się okazać, że przyszły tydzień będzie miał daleko idące konsekwencje. Chodzi oczywiście o wynik rywalizacji w rejonie 10000 dolarów. Jest to bowiem doskonałe miejsce do zakończenia korekty i kontynuacji trendu wzrostowego. Jeżeli jednak doszłoby do trwałego przełamania tej bariery popytowej, wtedy możemy obserwować paniczną wyprzedaż, napędzaną aktywacją kolejnych zleceń obronnych stop loss.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk