• Odbierz prezent
EURUSD w odwrocie. Kurs dolara zaczyna dominować w parze z euro. Czy aprecjacja USD będzie kontynuowana?

Wczorajszy dzień a właściwie wieczór przyniósł spadkową dużą czarną świecę. Motywacją do jej powstania były informacje z amerykańskiego FED’u. Podaż tym samym przełamała jedno wsparcie, jakim jest 1.2050 i może bronić 1.1980.

Wiadomości rynkowe z mBank

Z technicznego punktu widzenia pojawiały się sygnały wieszczące rosnącą siłę posiadaczy krótkich pozycji. Szczyty zaznaczone krzyżykiem, które układają się na wyższych poziomach nie znalazły odzwierciedlenia na wskaźniku MACD. Powstała negatywna dywergencja, której efektem było utworzenie spadkowego kanału.

Jeżeli dzień dzisiejszy przyniesie wyhamowanie na obecnych minimach, to pojawi się realna szansa na korektę wczorajszego impulsu.

Nazwałem tę falę impulsem spadkowym z pełną premedytacją, gdyż tak długo, jak wartość EURUSD znajdowała się powyżej 1.2100, które było wyznaczone przez czerwoną linię FE100, to można było wierzyć w kontynuację trendu wzrostowego.

Teraz kiedy testowane jest wsparcie 1.1980, umocnienie wspólnej waluty europejskiej jest bardzo prawdopodobne, ale zasięg białej świecy należy ograniczyć do poziomu linii wyznaczającej dotychczasową równość korekt.

Jeżeli aprecjacja USD będzie kontynuowane, to kolejne wsparcie znajduje się figurę niżej, czyli 1.1880

USD zaczyna dominować.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk