Advertisement
  • Odbierz prezent
EUR/USD ponad 1,10. Kurs dolara spada względem jena do poziomu 107. Bezrobocie może wzrosnąć do 20%?!

Optymizm wczorajszych wzrostów w Nowym Jorku oparty na planach trzeciego pakietu fiskalnego w USA przygasł za czasu sesji w Azji. Za pogorszeniem nastrojów stoją słowa sekretarza skarbu USA, że bezrobocie mogłoby wzrosnąć do 20 proc. Spadają indeksy w Azji i futures w Europie i USA. Kurs dolara do jena USD/JPY spada do 107.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Bezrobocie w USA może radykalnie wzrosnąć

  • We wtorek nastroje podbudowywały sygnały, że USA szykuje trzeci pakiet fiskalny wart nawet 1,25 bln USD (głównie w gwarancjach i obniżkach podatków). Jednak w nocy na rynki przyszła słabość po doniesieniach Bloomberga. Sekretarz skarbu USA Mnuchin miał powiedzieć, że bezrobocie w USA może wzrosnąć do 20%, a skutki epidemii mogą być gorsze niż kryzys finansowy z 2008 r.
  • Rzeczniczka Departamentu Skarbu próbowała dementować komentarze, ale kolejne nagłówki wskazujące na potencjalny zakaz podróżowania USA-Kanady w ciągu najbliższych 24-48 godzin, a także fakt, że hrabstwo Orange w Kalifornii zostało całkowicie zablokowane, zaciążyły na sentymencie.
  • Przywódcy UE uzgodnili w nocy ograniczenie większości podróży na kontynent. Ograniczenia będą miały zastosowanie do wszystkich obywateli spoza UE i będą obowiązywać przez pierwsze 30 dni (Wielka Brytania jest zwolniona), powiedziała dziennikarzom niemiecka kanclerz Merkel.
  • Futures na S&P500 sięgnął w nocy dziennego limitu wahań po tym, jak we wtorek rynek kasowy zyskał 6 proc. Futures na DAX jest niżej o 4 proc. Japoński indeks Nikkei225 spada dziś o 1,7 proc., Shanghai Composite traci 1,8 proc.

Sytuacja na rynku Forex

  • Na rynku walutowym awersja do ryzyka wzmacnia jena i USD/JPY cofnął się o figurę do 107. Kurs euro do dolara EUR/USD wyciągnął się w nocy ponad 1,10, ale USD dalej jest silniejszy. Słabość pozostaje po stronie walut ryzykownych: AUD, NZD, NOK, SEK.
  • Kurs euro do złotego EUR/PLN utrzymuje wahania w przedziale 4,45-4,48. We wtorek RPP zgodnie z oczekiwaniami ścięła stopy procentowe o 50 pb. NBP będzie skupował obligacje skarbowe i rozpocznie oferowanie taniego kredytu dla banków, który to przeznaczony będzie na refinansowanie nowych kredytów udzielanych podmiotom gospodarczym.
  • Ceny ropy naftowej testują minima z 2016 r. przy obawach o załamanie popytu i skutki wojny cenowej rozpoczętej przez Arabię Saudyjską. WTI traci dziś prawie 2 proc. do 26,4 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk