• Odbierz prezent
ichimoku eurusd
Z artykułu dowiesz się:

jak wygląda sytuacja techniczna na wykresie EURUSD

Jednym z kluczowych wydarzeń na rynkach w tym tygodniu są z pewnością wybory prezydenckie w USA. W przypadku wygranej Clinton należy spodziewać się umocnienia dolara wobec innych walorów, natomiast odwrotne prognozy są głoszone w przypadku wygranej Trumpa – dolar powinien się osłabiać. Jest to oczywiście spowodowane niepewnością co do tego, jak mogą wyglądać kolejne cztery lata rządzenia przez ekipę Trumpa. Spójrzmy jak wobec tej sytuacja wygląda wykres najpopularniejszej pary walutowej, na której z pewnością będziemy mogli oglądać reakcję rynków na wynik wyborów.

 

 EURUSD, DziennyFXMAG forex eurusd między ważnymi poziomami 1

 

Na wykresie dziennym EURUSD nadal znajduje się w trendzie spadkowym. Kluczowym wydarzeniem technicznym zeszłego tygodnia było zatrzymanie się ceny w okolicy ważnego rynkowego poziomu, jakim był opór w okolicy 1.112. Po dotarciu ceny do wspomnianego poziomu, rynek zaczął się odwracać w kierunku długoterminowego trendu. Pierwszym ważnym momentem technicznym po przejęciu inicjatywy przez podaż było dotarcie do linii Kijun sen, przy której w tym momencie przebywa cena.

Co do ważnych rynkowych poziomów – w przypadku dalszych spadków, a co za tym idzie przebicia linii Kijun sen, cena będzie dążyć przede wszystkim do następnego ważnego wsparcia przy poziomie 1.095. Przekroczenie tej granicy da jasny techniczny sygnał do kontynuacji spadków w kierunku lokalnego minimum z wykresu dziennego. Scenariusz spadkowy potwierdza linia Chikou span.

W przypadku wzrostowego scenariusza – czyli spadku wartości dolara, co zdarzy się jeśli wybory wygra Trump, pierwszą przeszkodą dla popytu będzie zeszłotygodniowy szczyt, a następną krawędź chmury spadkowej, przy której można spodziewać się reakcji podaży.


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk