• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
EURUSD - długoterminowa przewaga podaży
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku EURUSD

Para EURUSD była w ostatnich miesiącach jednym z "najnudniejszych" rynków ze względu na trend boczny, który na głównej parze walutowej panuje już od roku. Ubiegłotygodniowa decyzja EBC o dalszym luzowaniu polityki pieniężnej nie zmieniła sytuacji na rynku EURUSD, podobnie może być jutro w przypadku FOMC. Nic nie zapowiada by FED miał zmienić główne założenia obecnie prowadzonej polityki pieniężnej. Najwięcej będzie jednak zależeć od słów jaki po ogłoszeniu decyzji w sprawie stóp procentowych usłyszymy od Janet Yellen.

 

Szersze ujęcie techniczne pary EURUSD wskazuje, że najbardziej prawdopodobny wariant w tym momencie to kontynuacja spadków kursu. Po pierwsze przed obecną konsolidacją rynkiem rządziły niedźwiedzie. Po drugie w obecnej konsolidacji kolejne istotne szczyty tworzone są na coraz niższych poziomach. Spadkowy scenariusz dodatkowo byłby zgodny z przesłankami fundamentalnymi.

Na wykresie tygodniowym widzimy, że rynek wyrysował formację trójkąta zniżkującego, która jest formacją kontynuacji w trendzie spadkowym. Kluczowym poziomem wsparcia dla formacji jest poziom 1,05, przy czym w pierwszej kolejności rynek musiałby zmierzyć się z barierą na poziomie 1,08. Wysokość formacji sygnalizuje, że po ewentualnym wybiciu głównego poziomu wsparcia możemy spodziewać się ruchu w okolice 0,92.

 

Wykres 1. EURUSD - W1

FXMAG forex eurusd - długoterminowa przewaga podaży 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk