• Odbierz prezent
Europejski Bank Centralny dostrzega ryzyka dalszego spowolnienia gospodarki strefy euro i jest gotów użyć swojego arsenału!

Takie wnioski można postawić po posiedzeniu, jakie miało miejsce 10 kwietnia. Stwierdzono jednak, że jest zbyt wcześniej, aby rozważyć pomysł różnicowania kryteriów odnoszących się do lokowania nadwyżek przez banki komercyjne w banku centralnym. Jednak według plotek, jakie pojawiły się później, ECB mógłby bardziej premiować te instytucje, które będą aktywnie w akcji kredytowej z wykorzystaniem środków z programu TLTRO3.

Jego szczegóły najpewniej poznamy w czerwcu, ale według spekulacji oprocentowanie pożyczek mogłyby być równe stopie depozytowej (-0,4 proc.). Plotki te nie zostały jednak potwierdzone przez ECB.

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk