• Odbierz prezent
Eurodolar już dawno nie był w takich tarapatach. Byki na EUR/USD mają ostatnią szansę na obronę

Ostatnie miesiące upływają pod znakiem niepodważalnej dominacji byków na kursie EUR/USD. Jednak pojawiła się bardzo niebezpieczna formacja, która mogłaby nawet odwrócić cały trend wzrostowy.

Podwójny szczyt może straszyć

O ile dotychczas kupujący z bardzo dużą łatwością przenosili kurs EUR/USD na coraz wyższe poziomy, tak teraz obserwujemy pierwsze kłopoty od dłuższego czasu. Oczywiście nic nie jest jeszcze przesądzone, ponieważ strona popytowa ma idealny moment do wygenerowania kolejnej fali umacniającej euro w stosunku do dolara amerykańskiego. Jeśli jednak kupujący okażą w tym miejscu słabość, wtedy możemy mieć do czynienia z formacją podwójnego szczytu. Taka struktura wyglądałaby na wykresie fatalnie i mogła skłonić kolejnych spekulantów do opowiedzenia się po podażowej stronie rynku, a przede wszystkim wywołać lawinę zleceń stop loss.

 Wykres 1: Kurs EUR/USD (1 miesiąc)

Wykres 1: Kurs EUR/USD podwójny szczyt (1 miesiąc)

Dopóki utrzymane jest wsparcie na EUR/USD cały czas przewagę zachowują byki

Zielona linia wyznaczona na powyższym wykresie jest strefa wsparcia. Oznacza to, że w tym miejscu powinni się aktywować kupujący. Do momentu jak jest ona utrzymywana, cały czas to popyt ma większe szanse zwycięstwa w tej batalii. Jest tak oczywiście za sprawą trendu, który od kilku miesięcy ewidentnie jest wzrostowy. Co więcej, na wykresie widać już pierwszą białą świecę, co potwierdza, że rynek widzi przedstawioną barierę popytową. Gdyby z tego miejsca wyprowadzony został kolejny impuls wzrostowy, wtedy moglibyśmy oznaczyć ostatnie 3 fale wyrysowane w sierpniu jako korektę ABC.

Wykres 2: Kurs EUR/USD korekta ABC (1 miesiąc)

Wykres 2: Kurs EUR/USD korekta ABC (1 miesiąc)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk