• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego na rynku Forex w środę w południe? Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta i dolara?

 

Kurs euro do złotego bez większych zmian

Dzisiejszy poranek przyniósł umocnienie kursowi euro względem złotego (EUR/PLN). Z poziomu 4,5280 zł kurs euro wzrósł w okolice 4,54 zł. W ciągu dzisiejszego dnia kurs EUR/PLN oscyluje między poziomem 4,52 zł a 4,54 zł. W tym momencie za jedno euro płacimy 4,5301 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara wobec złotego zyskuje

Kurs  dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj się umacnia. Około godziny 8 poszybował w górę z okolic 4,16 zł, sięgając poziomu 4,19 zł. W tym momencie za jednego dolara płacimy 4,1663 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotówki też w górę

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta. Jeszcze w godzinach nocnych kurs GBP/PLN wynosił 5,125 zł. O poranku powędrował do góry w okolice 5,1550 zł. W tym momencie za jednego funta płacimy 5,1378 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Frank też nie pozostał w tyle

Kurs franka do złotego też dzisiaj lekko zyskuje wobec złotego. Dzisiaj rano kurs CHF/PLN wzrósł z okolic 4,285 zł do poziomu 4,304 zł. W tej chwili za jednego franka płacimy 4,2882 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN 

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Dzisiaj poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce. O godzinie 20 natomiast zostanie opublikowany protokół z posiedzenia FOMC w sprawie polityki monetarnej w USA.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.  

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk