• Odbierz prezent
Euro w relacji do amerykańskiej waluty - OneToOne na interwale H4

Kurs euro do dolara (EUR/USD), zatrzymując się wczoraj na poziomie 1,1170, tworzy lokalny opór. Miejsce to jest charakterystyczne dla podaży ze względu na historyczne szczyty.

Dodatkowo układ ostatnich swingów, zaznaczonych na czerwono, tworzy spadkową formację OneToOne na kursie EUR/USD.

Jest ona efektem mierzenia kierunkowego, czyli bezpośredniego porównania fal wzrostowych. Konsekwencje widoczne są już od wczoraj, kiedy to w drugiej części dnia pojawiły się czarne świece. Dziś „europa” kontynuuje te ruch po chwilowej nocnej korekcie.

Jeżeli wyprzedaż wspólnej waluty europejskiej będzie kontynuowana,

to wkrótce niebieskie wsparcie 1,1070 zostanie poddane poważnej próbie. W Wigilie w tym miejscu rozpoczął się ostania większa fala wzrostów kursu euro (EUR). Jeżeli podaż ponownie zdecyduje o obronie tej strefy, to kolejny tydzień upłynie pod dyktando białych wzrostowych świec.

Przełamanie 1,1070, mogłoby być sygnałem większych spadków, nawet do ostatnich dołków 1.0880.

OneToOne na H4 EURUSD - 1

Wykres kursu euro do dolara (EUR/USD)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk