• Odbierz prezent
Euro w miejscu. Dolar niespodziewanie odbija w górę w święta Bożego Narodzenia. A co z kursem funta i franka?

Święta Bożego Narodzenia 2018r. powoli za nami. Zobaczmy czy na rynku walutowym kursy głównych walut w porównaniu do polskiego złotego zachowywały się stabilnie.

Spread już od 0,0 pipsów

 

 SPRAWDŹ

 

Kurs dolara nieoczekiwanie w górę

Kurs dolara w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jest już kwotowany prawie po 3,78. Jesteśmy świadkami niespodziewanego wzrostu kursu dolara. Dla porównania podczas większości świąt Bożego Narodzenia dolar w porównaniu do polskiego złotego spadał.

Chcesz sprawdzić aktualny kurs dolara? Znajdziesz go tutaj!

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN

Kurs euro w miejscu

Kurs euro dla porównania znajduje się w dalszym ciągu w tym samym miejscu. W przeciągu świąt Bożego Narodzenia oscylował on cały czas w granicach 4,275-4,29. Aktualnie kurs euro wynosi około 4,285.

Czytasz ten artykuł po 26 grudnia 2018r, a w dalszym ciągu szukasz aktualnego kursu euro do złotego EURPLN? Znajdziesz go tutaj!

Wykres kursu euro do złotego EURPLN
Wykres kursu euro do złotego EURPLN

Kurs funta przed mocnym odbiciem

Dla odmiany spoglądnijmy na kurs funta do złotego GBPPLN na większym interwale (czterogodzinnym). Bardzo dobrze widać, że poziom kursu funta 4,78 stanowi bardzo mocne wsparcie dla omawianej pary walutowej dla dalszych spadków. Czy takie nastąpią? Nie jesteśmy w stanie na to pytanie niestety odpowiedzieć.

Jeżeli szukasz aktualnego kursu funta do złotego GBPPLN na pewno znajdziesz go tutaj!

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN

Kurs franka spada

Okres świąteczny to nie czas na publikację ważnych wskaźników makroekonomicznych. Dlatego zdaża się tak, że po niepewnych okresach, gdzie bezpieczne przystanie takie jak frank szwajcarski czy jen japoński zyskują właśnie podczas okresu świątecznego następuje przecena wspomnianych walut. Tak właśnie dzieje się w przypadku kursu franka szwajcarskiego do polskiego złotego. Po wzroście kurs franka do poziomu ponad 3,81 z samego rana 26 grudnia

aktualnie pozostało już tylko 3,78

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk