• Sklep
  • Odbierz prezent
Euro równie narażone na twardy Brexit co funt

Nie tylko funt jest podatny na twardy Brexit, ale takie wydarzenie byłoby również szokiem dla gospodarki europejskiej w momencie, gdy tempo jej wzrostu już zwalnia, co miałoby wpływ zarówno na kurs EURUSD, jak i EURJPY - wynika z notki Bank of America ML.

W opracowaniu czytamy, że jeśli twardy Brexit wywoła recesję w słabych częściach strefy euro, jak np. we Włoszech, to gospodarka strefy euro może być dotknięta bardziej niż obecnie uważają rynki i inwestorzy. Co więcej nawet w łagodnym scenariuszu Brexitu wierzymy, że rynki pozostaną zaniepokojone rządami laburzystów w Wielkiej Brytanii, zważywszy, że niektóre poglądy i plany polityczne Jeremy'ego Corbyna są skrajnie lewicowe - uważa BofA.

Funt może spaść nawet do 1,10 USD w przypadku Brexitu bez porozumienia lub wzrostu do 1,50 USD, jeśli Brexitu nie będzie - wynika z publikacji Bank of America.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk