• Odbierz prezent
Euro po 4,46 PLN. Kurs dolara nad 3,95 zł. Frank blisko 4,20 złotego. Podbicie rynków w Azji, polska waluta stabilna

Początek nowego tygodnia na rynkach przynosi podbicie układów risk-on na parkietach w Azji co wspiera odbicie eurodolara oraz teoretycznie powinno być korzystne dla PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4601 zł wynosi kurs euro EUR/PLN, 3,9536 złotego kurs dolara USD/PLN, 4,1959 zł kurs franka CHF/PLN oraz 4,9421 złotego kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny handlu w nowym tygodniu przynoszą znaczące podbicie układów risk-on na rynkach w Azji. Chińskie indeksy rosną po 3-4%, tamtejsze blue chipy są najwyżej od 5-lat. Ponad 3% zwyżkę notuje również Hang Seng. Co ciekawe brak jest jednoznacznych informacji co przyczyniło się do takiego podbicia popytu – padają tezy o zmianie geoalokacji pod rosnącą ilość przypadków COVID19 w USA. Niemniej spadek awersji do ryzyka powinien wesprzeć handel w Europie, również na poziomie walut CEE. Złoty konsoliduje blisko 4,45 PLN za euro od połowy maja. Lokalnie czynniki (jak wybory prezydenckie czy polityka RPP) są zepchnięte na dalszy plan.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalny kalendarz zawiera m.in. publikacje dot. zamówień w niemieckim przemyśle czy amerykański ISM dla usług.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN pozostaje „przyklejony” do strefy 4,44-4,45 PLN. Widoczna jest za to lekka próba zejścia niżej na USD/PLN – wsparcie w okolicach 3,94 oraz 3,89 PLN.

 

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk