• Odbierz prezent
Euro po 4,46 PLN. Dolar blisko 3,78 zł. Frank nad 4,15 złotego. Kursy walut na rynku Forex

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie eurodolara oraz PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4612 PLN za euro (EUR), 3,7815 PLN wobec dolara amerykańskiego (USD), 4,1567 PLN względem franka szwajcarskiego (CHF) oraz 4,9335 PLN w relacji do funta szterlinga (GBP). Rentowności polskiego długu wynoszą 1,284% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosły podbicie popytu za sprawą oczekiwań co do pakietu stymulacyjnego w USA. Co ciekawe przeważają opinie, iż pakiet będzie przygotowany dopiero po wyborach, co sugeruje wygraną Demokratów (Bidena). Na samym eurodolarze nie dzieje się zbyt wiele – kurs oscyluje blisko 1,18 USD. Lokalnie obserwujemy powrót mniejszej aktywności na PLN – wczorajsza próba osłabienia PLN została dość szybko skorygowana na większość zestawień. Sugeruje to, iż PLN ponownie wejdzie najpewniej w wąski zakres wahań.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Szeroki kalendarz makro na dziś zawiera dziś m.in. ZEW z Niemiec za październik i wskazania inflacyjne dla Węgier czy USA.

Z rynkowego punktu widzenia sytuacja techniczna wokół par związanych z PLN nie uległa zmianie – EUR/PLN oscyluje w zakresie 4,45-4,48 PLN.

 

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk