• Sklep
  • Odbierz prezent
Euro oraz funt wpadną w konsolidacje? Kursy walut przed świętami

Rozpoczęty tydzień jest specyficznym tygodniem w związku z rozpoczynającymi się świętami Wielkanocnymi. Już w piątek większość centrów finansowych będzie zamkniętych, a to oznacza, że mamy do czynienia z 4-dniowym tygodniem handlowym. Kalendarz ekonomiczny nie jest wypełniony po brzegi. Tylko na sesji środowej oraz czwartkowej pojawi się sporo odczytów, które mogą wpływać na kursy walut. Sprawdźmy co może wydarzyć się na euro, dolarze, funcie oraz franku na najbliższych sesjach.

Obejrzyj analizę na cały nadchodzący tydzień dla kursów walut, indeksów oraz surowców

Euro może wpaść w stagnacje - analiza EURUSD

Od października 2018 roku na parze eurodolar utrzymuje się tendencja boczna. Minimum cenowe wynosi 1.1175, natomiast maksimum trendu bocznego to okolice 1.1520.Ciężko wierzyć w to, że w przeciągu najbliższych dni trend mógłby ulec istotnym zmianom. Kontynuacja trendu wyższego rzędu nastąpi dopiero po przełamaniu poziomu wsparcia, od którego jesteśmy już oddaleni o 141 pipsów. Co gorsza podobna odległość dzieli nas od stref oporu. Znajdujemy się zatem w połowie konsolidacji i zgodnie z rynkowymi teoriami powinniśmy się wstrzymać od otwierania pozycji. Dzienna zmienność oscyluje w granicach 30 pipsów. To naprawdę niewiele, w szczególności gdy pod uwagę weźmiemy spread oraz ewentualny koszt swapów.

kurs euro dolara 15 kwietnia

Wykres euro do dolara na interwal dziennym

Czy możemy zapomnieć o zmienności na parach z brytyjskim funtem?

W ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja o przedłużeniu negocjacji dot. Brexitu do 31 października. Wielka Brytania otrzymała kolejnych 6 miesięcy na to, żeby wypracować przede wszystkim podejście, które Izba Gmin będzie w stanie zaproponować UE. To oczywiście dobra informacja dla Brytyjczyków, ale dla inwestorów rynku Forex już niekoniecznie. Wydłużenie terminu rozładowało panujące emocje, co zdecydowanie przełożyło się na notowania funta. W stosunku do dolara, czy chociażby złotego, dzienna zmienność istotnie spadła. Taka sytuacja powoduje, że o ile pierwszy kwartał 2019 roku był niezwykle ciekawy, o tyle II kwartał 2019 roku może być niestety, ale nudny. Dopiero wraz ze zbliżającym się momentem opuszczenia Unii zmienność i napięcie powinno powrócić.

kurs funta dolara 15 kwietnia

Wykres funta do dolara na interwale dziennym


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk