• Sklep
  • Odbierz prezent
EURSEK - ciekawa para walutowa zdaniem SEB

Skandinaviska Enskilda Banken, czyli SEB, bank komercyjny z siedzibą w Sztokholmie wypowiedział się dziś na temat sytuacji na koronie szwedzki i jej relacji do euro. Zdaniem stratego SEB koronę szwedzką czeka fala wyprzedaży w okresie dywidendowym.

W notce banku możemy przeczytać, że z reguły słabszy okres dla SEK może zacząć się już w przyszłym tygodniu, gdy zostaną wypłacone dywidendy ze szwedzkich spółek dla ich akcjonariuszy. Jest to poparte również historycznymi badaniami statystycznymi, gdzie kurs EURSEK rósł o około 1,7% w okresie dywidendy.

Z punktu widzenia wykresu notowania EURSEK obroniły nie tak dawno lokalne miejsca oporu wyznaczone przez poprzednie szczyty, obecnie poruszając się w kanale spadkowym:

1

Wykres EURSEK. Źródło: platforma Conotoxia.

Tymczasem kluczowe wsparcie rozciąga się do rejonu 10,38. Według założeń SEB rejon ten powinien zostać obroniony, a kurs mógłby wybić się górą z kanału trendowego, a następnie zmierzać w stronę wyznaczonych oporów.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk