• Odbierz prezent
Euro już tylko po 4,27! Funt wziąż powyżej 4,90. Kursy walut dolara, euro, funta i franka o poranku

Zobaczmy jak kształtują się główne kursy walut dolara euro funta i franka w stosunku do polskiego złotego dzisiaj o poranku. W przypadku euro mamy niemałe zaskoczenie w porównaniu do zeszłego tygodnia. Sprawdźmy co się wydarzyło i jak kształtuje się aktualnie rynek.

Kurs dolara USDPLN

Kurs dolara do zlotego zaskakuje mocno w tym tygodniu. Wielu spekulantom pewnie marzył się większy spadek w ten tydzień niż tylko poziom 3,73. Dzisiaj o poranku za jednego dolara trzeba zapłacić już 3,772. Czy będziemy mieli atak na szczyt na 3,84? Do tego poziomu jeszcze pozostało 7 groszy, dlatego ciężko stawiać takie tezy. Jednak cenie dolara nie udało się przebić dołka w okolicach 3,69, co świadczy o tym, że trend wzrostowy na kursie dolara nie został naruszony.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym

Kurs euro EURPLN

Równie mocno zaskakuje kurs euro do złotego EURPLN. Po fałszywym wybiciu trójkąta w górę w zeszłym tygodniu kurs euro znajduje się przy dolnej jego linii i bardzo możliwe, że będziemy świadkami próby przebicia tego poziomu. O poranku za jednego euro trzeba zapłacić 4,278.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym

Kurs funta GBPPLN

Kurs funta w dalszym ciągu pozostaje powyżej poziomu 4,90. O poranku dokładny kurs funta wynosi 4,92. Czy będzie atak na 5,00? To będzie zależeć w dużej mierze zależeć od sentymentu na świecie do funta. Należy obserwować jak będzie zachowywał się kurs funta do jena, dolara czy euro. Jeżeli w tych przypadkach będzie kontynuacja wzrostów wówczas będzie szansa na dalsze umacnianie się kursu funta do złotego GBPPLN.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym

Kurs franka do złotego CHFPLN

W piątek o poranku za jednego franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 3,743 złotego. W przypadku tego kursu walutowego poziom overbalance nie został przebity, co dalej sugeruje że mamy do czynienia z trendem wzrostowym. O większych spadkach kursu franka będziemy mogli mówić w momencie przebicia kursu 3,72.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym

 

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk